Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Mužským týmům se na Jižní Moravě nedařilo. Odjíždějí bez bodů.

V neděli 10. října odehrály oba naše mužské týmy utkání, ve kterých nedokázaly navázat na první výjezd a zůstaly bez bodů. Tým Yellow padl s domácími týmy Uherského Brodu. Tým Black nestačil na rezervu Počenic, ve druhém zápase obdržel debakl od domácího Hluku B.

Tým Yellow odehrál svá utkání v Uherském Brodě

Utkání 3. a 4. kola Zlínské ligy mužů se našim týmům příliš nevydařila. Tým Yellow si nechal utéct začátek zápasu proti FBC Orel Uherskému Brodu, který se v první třetině dostal do tří brankového vedení. Ve druhé třetině se Valmez dokázal zmátořit a snížil dvěma brankami.

Na začátku třetí části mohlo Valašské Meziříčí vyrovnat z nařízeného trestného střílení, ale Tomáš Pavelka svůj nájezd neproměnil. Valmez i přesto dokázal srovnat skóre. Ze hry se trefil tahoun týmu Kryštof Burda. Deset minut před koncem třetí třetiny se provinil sekáním meziříčský Jaromír Janoško. Uherský Brod výhodu využil a dostal se zpět do vedení. Valmezu se v čase 36:54 podařilo znovu vyrovnat. Hráči Uherského Brodu se ovšem sedm minut před koncem třetiny dostali díky trestnému střílení znovu do vedení. Srovnat mohl po faulu a nařízeném dalším samostatném nájezdu Lukáš Novák, ale svůj pokus také nedokázal proměnit. Uherský Brod v závěru utkání ještě navýšil skóre na konečných 4:6.

Ve druhém zápase čekal tým Yellow 1. AC Uherský Brod. Valmez se dostal díky Dominiku Zápecovi do vedení, které vydrželo necelé čtyři minuty. Ondřej Ptáček a Kryštof Burda dvěma po sobě jdoucími góly poslali Valmez do nadějného vedení 1:3. Ve druhé části domácí tým otočil skóre, dostal se do vedení 4:3. Ve třetí třetině se jako první prosadili hosté z Valmezu, střelcem se znovu stal Kryštof Burda, srovnal na 4:4. Hosté se znovu na rozdíl od domácího týmu do konce zápasu neprosadili. Domácí v poslední části hry odskočili díky dalším třem trefám na 4:7.

Tým Black si věřil na body. Nakonec z Hluku odjíždí s debaklem

Tým Black ke svým utkáním nastoupil v Hluku. Úvod zápasu proti SFK Kozel Počenice B hostujícím florbalistům příliš nevyšel. Než se na hřišti pořádně rozkoukali, prohrávali o dvě branky a působili unaveným dojmem. U všech míčků byly později než soupeř. Začátek druhé třetiny byl téměř jako přes kopírák té první. Počenice z několika nenápadných akcí dokázaly vymáčknout maximum. V prvních dvou minutách druhé třetiny přidaly další dvě branky – 4:0. Hráči Valašského Meziříčí se postupně začaly více dostávat do hry a po brankách Jana Jiránka a Lukáše Pořického se zdálo že zápas bude ještě pěkné drama. Valmez v utkání kupil poměrně dost individuálních chyb. Jednu z nich už třináct vteřin po snížení skóre Počenice využily a znovu odskočili do pohodlného vedení. V poslední části zápasu se skóre hnulo jen kosmeticky, když každý z týmů přidal po jedné brance. Konečný výsledek 6:3.

Hráči Valmezu nechtěli z Hluku odjet bez bodů, ale utkání proti domácím jim hrubě nevyšlo. V první třetině se nedostali téměř do žádných vyložených šancí. Naopak soupeř vstřelil tři branky. Druhá třetina byla na góly také velmi bohatá. Nejprve Jakub Suchý snížil skóre na 1:3 z pohledu Valmezu. Poté se dvakrát prosadil domácí tým – 1:5. Valmez v utkání tahal za kratší provaz, domácí tým v celku bez problémů kontroloval obraz hry. Hosté prověřovali gólmana Hluku jen sporadicky. V čase 21:39 se prosadil před skrumáží domácí svatyně Václav Fiurášek, kterého začátek sezóny zastihl ve výborné formě. Hluk po obdržené brance ukázal, kdo byl v neděli pánem na hřišti. Do konce prostřední části zvýšil skóre o další tři branky – 2:8.

Třetí třetina z pohledu Valmezu připomínala spíše tragikomedii. Hosté v pouhých pěti minutách dostali neuvěřitelných devět branek, Hluk totálně ovládl zápas. V této pasáži končila téměř každá střela za Bijovými zády. Utkání skončilo debaklem 3:17.