Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Mužské týmy odehrály úvodní zápasy v Holešově

Mužské týmy Valašského Meziříčí jsou od minulé sezóny rozděleny na tým Black a tým Yellow. Obě naše družstva odehrály úvodní utkání v Holešově. Jako první vstoupil do nové sezóny tým Yellow, který se nejdříve utkal s Holešovem a poté přišlo i na vzájemné utkání proti týmu Black. Black odehráli první zápas s celkem Slušovic.

Yellow si vyšlápl na Holešov

Úvodní utkání s Florbal Slow Shoes Holešov B začalo z obou stran velmi aktivně. Už v první minutě se trefil meziříčský Lukáš Novák. Náskok vydržel přesně jednu minutu, domácí tým poté srovnal stav. Po dvou rychlých brankách v úvodu utkání další zásah žádný z týmů v první třetině nepřidal. Druhá třetina vyšla lépe hostujícímu Valmezu, zásluhu na tom měl Ivo Capil, který se trefil hned dvakrát. Do poslední části šel hostující tým s vedením 3:1. Ve třetí třetině Valašské Meziříčí naprosto ovládlo hru a utkání definitivně zlomilo na svou stranu. Nejprve navýšil na 4:1 svou druhou brankou v utkání Lukáš Novák. Na 5:1 zvýšil Kryštof Burda. Ve 39. minutě završil hattrick Ivo Capil – 6:1. Do konce utkání se Valmez trefil ještě dvakrát. Oba zásahy si připsal Kryštof Burda a završil tak také svůj hattrick.

1. kolo,
Florbal Slow Shoes Holešov B
1 : 8
FBK MeTermo Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 0:42 Novák L. (Burda), 20:23 Capil (Novák T.), 29:37 Capil (Burda), 32:17 Novák L. (Zbruž), 36:12 Burda, 38:44 Capil (Novák L.), 41:00 Burda, 42:36 Burda (Novák L.)Rozhodčí: David Lovas, Ondřej LukášVyloučení: Využití: V oslabení:

Yellow vs. Black

Ve druhém utkání si oba naše celky zahrály proti sobě. První branka padla v osmé minutě, zasloužil se o ni Michael Zbruž z týmu Yellow. V jedenácté minutě zvýšil krásnou střelou Lukáš Novák – 2:0. Týmu Black se podařilo vrátit do utkání až na samotném konci první třetiny. Patnáct vteřin před sirénou snížil Václav Hasmanda – 2:1.

V první minutě druhé třetiny srovnal stav utkání Václav Fiurášek – 2:2. Na konci třetiny měli hráči týmu Yellow výhodu přesilové hry. Svou výhodu však nevyužili. Druhá třetina další branku nepřinesla.

Ve třetí třetině dokonal svůj hattrick Václav Fiurášek z týmu Black. Díky jeho brankám odskočil tým do vedední – 2:4. Tým Black si vedení bez větších obtíží hlídal. Další branku navíc přidal Jan Jiránek – 2:5. Tým Yellow na konci utkání jen kosmeticky upravil stav na 3:5.

2. kolo,
FBK MeTermo Valašské Meziříčí Y
2 : 5
FBK MeTermo Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 7:30 Zbruž (Pobořil), 10:59 Novák L. (Zbruž)Rozhodčí: David Lovas, Ondřej LukášVyloučení: Využití: V oslabení:

Vstup do sezóny proti Slušovicím

Tým Black vstoupil do nového ročníku proti mužstvu FBC Slušovice. Hráči Slušovic nastoupili pouze v šesti hráčích do pole. Valašské Meziříčí tak získalo značnou výhodu. Zápas se však vyvíjel naprosto opačně, než všichni v hale předpokládali. Slušovice se díky brankám ve druhé a třetí minutě dostali do vedení 2:0. Valmez do konce první třetiny nedokázal se stavem utkání vůbec nic udělat.

Ve druhé třetině se i opařený Valmez dokázal dostávat do gólových příležitostí. Díky brankám Jakuba Svatoně a Miroslava Václava dokázal v půlce utkání srovnat krok – 2:2. Ve 26. minutě se hráč Slušovic dopustil zbytečného přestupku, hrou rukou. Valmez nabídnutou přesilovou hru využil. Dorážkou před skrumáží u brány se prosadil Petr Pernický – 2:3.

Kdo by čekal, že hráčům Slušovic dojdou síly, nedočkal by se. Slušovice stále hrozily z brejkových situací. Jednu z nich dokázali proměnit – 3:3. Sotva se Slušovice doradovali z gólu, Valmez znovu odskočil na rozdíl jedné branky – 3:4. Hosté zápas do vítězného konce však nedovedli. Minutu a 18 vteřin před koncem utkání došlo k vyrovnání. Konečný stav utkání 4:4.

1. kolo,
FBK MeTermo Valašské Meziříčí
4 : 4
FBC Slušovice

Branky a nahrávky: 15:59 Svatoň, 23:40 Václav (Hasmanda), 25:48 Pernický (Kramář), 41:25 Jiránek (Volek M.)Rozhodčí: David Lovas, Ondřej LukášVyloučení: Využití: V oslabení:

Partneři klubu