Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Tým Black vybojoval ve Slušovicích 6 bodů. Yellow zůstavájí na nule

První kolo hrály oba meziříčské týmy ve Slušovicích. Tým Yellow měl na začátek sezóny velmi těžký los. Hned v prvním utkání sezóny změřil síly s 1. AC Uherským Brodem, který dlouhodobě patří mezi špičku Zlínské ligy mužů. Utkání pro Yellow nezačalo špatně. Tým se soupeřem držel krok, v sedmé minutě se dokonce dostal do vedení. Branku vstřelil Ivo Capil – 1:0. K tomu, aby šel Valmez i do druhé třetiny s vedením chybělo pouze pět vteřin, když hostující Uherský Brod srovnal – 1:1.

Ve druhé třetině se hosté rozjeli k obvyklým výkonům. Zvýšili tempo hry. Ve třetí minutě druhé třetiny se dostali do vedení – 1:2. Do konce třetiny vstřelili další čtyři branky a vybudovali si pohodlný náskok – 1:6.

Tým Yellow dokázal snížit hned v první minutě druhé třetiny, svou druhou branku v utkání vstřelil znovu Ivo Capil. Po snižení se hra na chvíli vyrovnala. V 37. minutě ale Uherský Brod znovu odskočil na rozdíl pěti branek. I přes výrazné vedení nepolevil ze svého tlaku a dále navyšoval náskok až na konečný výsledek 2:12.

Valmez vs. Valmez

Ve svém druhém utkání nastoupil tým Yellow proti FBK MeTermo Valašské Meziříčí Black. Dopředu nebyl dám jednoznačný favorit. Když se oba celky potkají v tréninkových utkáních výsledek bývá zpravidla velmi vyrovnaný. V soutěžním zápase se ale hned od začátku více dařilo týmu Black. Už ve druhé minutě se prosadil Lukáš Pořický – 1:0. Po vstřelené gólu následovala dlouhá pasáž bez branek. Tým Black měl o něco více příležitostí, ale nedokázal žádnou ze střel umístit mezi tři tyče. Další branka padla až v předposlední minutě první třetiny. Adam Schön nešťastně tečoval střelu soupeře svou čepelí do vlastní brány – 2:0.

Na začátku druhé třetiny zvýšil tým Yellow obrátky. Začal více presovat, vybudoval si několik slibných šancí. Výborně chytající Denis Bija žádný pokus týmu Yellow za svá záda nepustil. Naopak ve 20. minutě se podařilo týmu Black vstřelit další branku. Prosadil se Václav Fiurášek, který je ve VM na hostování z Rožnova pod Radhoštěm – 3:0. Ve 27. minutě Black faulovali před vlastní bránou. Yellow měl jedinečnou možnost s utkáním něco udělat, v přesilovce měl několik nebezpečných střel, se všemi si ale Bija v bráně poradil.

Ve třetí třetině tým Black navýšil svůj náskok už na 5:0. Čtvrtou branku vstřelil navrátilec do sestavy Václav Hasmanda, o minutu později vstřelil pátý gól Jiří Škrla. Týmu Yellow se podařil alespoň čestný úspěch, když střela Pavla Honse zapadla za jinak výborně chytajícího Denise Biju – 5:1.

Důležité vítězství nad Počenicemi

Tým Black hrál ve svém prvním utkání v nové sezóně proti SFK Kozel Počenice B. Soupeř je známý svým obranným valem ve vlatním pásmu. Bylo jasné, že Valašské Meziříčí nečeká nic snadného. Utkání začalo podle předpokladů. Tým Black byl sice více na míčku, ale do vyložených šancí se nedostával. Naopak Počenice hrozily z protiútoků. V první třetině se žádný z týmů prosadit nedokázal.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Valmez tlačil a Počenice hrozily z nebezpečných protiútoků. Nakonec ve druhé třetina padla pouze jedna branka. Trefil se meziříčský Jakub Suchý. Valašské Meziříčí šlo do poslední třetiny s velmi ošemetným náskokem 0:1.

Začátek třetí třetiny patřil Valmezu. Ve druhé minutě zvýšil náskok Jan Jiránek, v páté minutě tým Black ještě více uklidnil Václav Hasmanda – 0:3. Po obdržené brance si Počenice vyžádaly Time-out. Ten jejich týmu pomohl, už za minuty snížily – 1:3. Se snížení se však domácí neradovali příliš dlouho. Valašské Meziříčí přišlo s odpovědí, krásnou střelou z otočky vrátil tří brankový náskok Lukáš Pořický. Hosté už stihli do konce zápasu výsledek pouze korigovat – 2:4.