Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Valmez po prvním kole v poháru končí

Jak se dalo předpokládat, florbalisté Valašského Meziříčí v letošním poháru Českého florbalu končí v 1. kole. Tým nepřekvapil žádného ze zvučnějších soupeřů a v jediném papírově vyrovnaném utkání nestačil na RH PIVING Ostrava. Florbalisté Valmezu na pohár přijeli spíše sbírat zkušenosti, zároveň se odkryla spousta nedostatků, na kterých bude v sezóně potřeba zapracovat.

FBK MeTermo Valašské Meziříčí 1 : 6 Florbal Vsetín

Utkání se Vsetínem lépe rozehráli hosté, kteří se prosadili už ve třetí minutě. Valmezu se podařilo srovnat o čtyři minutu později. Svou první brankou v dresu mužů se prosadil výborně hrající Ivoš Capil. Hosté si ještě do první přestávky vzali sice vedení zpět, ale Valmez mohl být s předváděnou hrou spokojen. Vsetín zápas definitivně zlomil na svou stranu ve třetí třetině, kdy se dokázal prosadit hned třikrát.

RH PIVING Ostrava 5 : 2 FBK MeTermo Valašské Meziříčí

Druhý zápas poháru měli florbalisté narazit na papírově nejschůdnějšího soupeře. Byl jim RH PIVING Ostrava, který hraje Moravskoslezský přebor mužů, tedy ještě o ligu níže než Valmez. Utkání začalo lépe pro domácí Ostravu, která se prosadila už ve druhé minutě. Valmez si sice vypracovával slibné šance, ale prosadit se hráčům nepodařilo. Vstup do druhé třetiny znovu lépe zvládli domácí, odkočili na rozdíl dvou branek. Hosté si znovu vypracovávali spoustu šancí, ale trápila je produktivita. Z mnoha příležitostí se prosadil pouze Matěj Kundrát. Po vzoru nedáš, dostaneš se znovu gólově prosadila Ostrava. Hosté zásluhou Pavla Honse ještě do druhé přestávky snížili na 3:2. To bylo ale z pohledu Valašského Meziříčí vše. Domácí navíc dvě minuty před koncem utkání vstřelili další branku. Valmez sice zápas ještě zkoušel zvrátit hrou bez brankáře, ale vedlo to pouze k další inkasovanému gólu.

1. FBK Rožnov p/R 8 : 3 FBK MeTermo Valašské Meziříčí

Duel s Rožnovem měl být pro Valašské Meziříčí tou nejtěžší zkouškou během 1. kola poháru. Domácí Rožnov v první třetině odskočil do vedení 2:0. Krátce po začátku druhé třetiny svůj náskok o jednu branku navýšil. Valmez dokázal díky třem po sobě jdoucím brankám utkání srovnat a zdramatizovat. Ve třetí třetině domácí však potvrdili roli favorita a nakonec zvítězili jednoznačně 8:3.

FBK MeTermo Valašské Meziříčí 1 : 10 TJ Sokol Frenštát p.R.

Poslední utkání se ukázalo být tím nejtěžším. Frenštát do utkání vlétl jako uragán. Několikrát domácí Valašské Meziříčí uzamkl v obranném pásmu a zle zatápěl. Tato aktivita přinášela úspěch, už po první třetině hosté vedli 4:0 a měli utkání pevně ve svých rukou. Valmez se během utkání dokázal prosadit pouze jednou, to už na světelná tabuli svítilo skóre 6:0 pro Frenštát. Zápas nakonec skončil jednoznačným vítězstvím hostů, kteří Valmez doslova přejeli.