Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Poohlédnutí za dosavadními výsledky mužů

Áčko má v letošním kalendářním roce odehrány všechna soutěžní utkání. Florbalisté jich v probíhající sezóně stihli odehrát osm. Do konce sezóny zbývá ještě 10 dalších. Jsme tedy v necelé polovině soutěže, která se zatím vyvíjí za očekáváním. Mužstvu patří se 7 body sedmá pozice v tabulce, ta se ovšem do konce roku může ještě změnit. SFK Kozel Počenice B a FbC DTJ Strání-Květná mají odehráno o dva zápasy méně. Teoreticky mohou naše mužstvo posunout až na předposlední devátou příčku.

Krátké ohlédnutí

Sezóna začala pro valašskomeziříčské florbalisty slibně, oproti minulému ročníku zachytili začátek soutěže. Z prvních dvou výjezdů vybojovali po třech bodech a zdálo se, že jsou na dobré vlně. První zaváhání přišlo v Uherském Hradišti, kde florbalistům nevyšlo utkání s domácím Slováckem. Po špatném výkonu prohráli 7:3. Ve svém druhém utkání na Slovácku znovu prohráli, tentokrát těsně 6:7, ale napravili herní dojem z prvního zápasu.

Další výjezd v Bystřici pod Hostýnem byl pro Valašské Meziříčí klíčový. Mužstvo odehrálo utkání s týmy na chvostu tabulky. Zisk šesti bodů by tým vyšvihl zpátky na horní pozice. Prohra by naopak znamenala ztrátu kontaktu se středem tabulky a pád na dno. Florbalisté v Bystřici pod Hostýnem utkání nezvládli, získali pouhý bod. Nastala tedy druhá varianta.

Do konce sezóny se hraje o dalších 30 bodů, florbalisté tak mají dostatek času zlepšit své výkony a stoupat tabulkou vzhůru.

Týmové statistiky

Co se týká týmových statistik, vzhledem k pozici mužstva nejsou nijak oslnivé. Mužstvo má 2 výhry, 5 proher, 1 remízu. Nastřílelo 26 branek, obdrželo jich 48. Rozdíl činí –22. Tým nevyužil žádnou přesilovku, čím se naopak může pyšnit je hra v oslabení. Během 12 trestných minut neobdržel jedinou branku, úspěšnost oslabení je tak 100%.

Individuální statistiky

Individuálním statistikám vévodí Petr Mareček, který je se 6 body lídr kanadského bodování. Zároveň je se 4 góly spolu s Vojtěchem Švajdou nejlepším střelcem mužstva. Nejvíce asistencí nasbírali Daniel Hás a Petr Kraus, kterým patří první příčka se shodným počtem 4 asistencí. V brankovišti jsou statistiky také poměrně vyrovnané. Oba gólmani mají po jedné výhře. V inkasovaných brankách je na tom lépe Jan Těžký, který má průměr obdržených branek 5,67. Denis Bija si drží průměr 6,37.

Partneři klubu