Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Přípravy na nadcházející sezónu jsou v plném proudu

Je začátek června a na první pohled by se zdálo, že se v klubu FBK Valašské Meziříčí nic neděje, opak je však pravdou, přípravy na sezónu 2018/19 jsou v plném proudu. O některé novinky se s Vámi nyní chceme podělit.

Trenéři

Trenérské obsazení se do nadcházející sezóny moc nezmění. Šéftrenérem klubu zůstává Jan Kramář, který povede v nadcházející sezóně opět jako hlavní trenér kategorii dorostu. U kategorie elévů a mladších žáků bude i nadále působit osvědčený Lukáš Navrátil. Trenérské obsazení zatím není známo pouze u kategorie mužů, zde z časových důvodů na pozici hlavního trenéra rezignoval šéftrenér Jan Kramář a doposud nebyla nalezena adekvátní náhrada. Dokud se však nenajde muže povede v kooperaci Jan Kramář (vedení tréninkových jednotek) se sekretářem a kapitán mužů v jedné osobě Martinem Volkem (koordinace zápasů).

Letní příprava

Jak jsme již avizovali dříve, od pondělí 21. května začala pro kategorii dorostu a můžu letní příprava. Ta potrvá až do srpna a je jako v loňském roce vedena pod taktovkou Jana Kramáře. „Začali jsme poměrně brzy, ale chceme se co nejlépe připravit na nadcházející sezónu. Zejména dorostenci se na tréninkových jednotkách objevují v hojném počtu a jde na nich vidět, že mají chuť ze sebe příští sezónu vydat ještě mnohem více než vloni“, doplňuje lodivod dorostu.

FBK MeTermo Valašské Meziříčí

Ano, čtete dobře! FBK Valašské Meziříčí v nadcházející sezóně mění svůj název, získalo totiž silného partnera na pozici titulárního sponzora. Firma MeTermo je český výrobce funkčního a sportovního oblečení. Název FBK MeTermo Valašské Meziříčí ponesou v sezóně 2018/2019 všechny týmy, které budou přihlášené do soutěží pod hlavičkou Českého florbalu. „Jsme rádi, že jsme nalezli sponzora, se kterým jsme našli společnou řeč a věříme, že naše spolupráce bude dlouhodobá a značka FBK MeTermo Valašské Meziříčí bude nabývat na hodnotě“, okomentoval situaci předseda klubu Hynek Böhm.

Období turnajů

Jak je již tradicí, florbalová sezóna v období června a července bývá ve znamení turnajů. Ani u našeho klubu tomu není jinak. Většina našich hráčů se aktivně zúčastní největších florbalových svátků na Moravě, za zmínku stojí zejména dvě z nich:

Prvním je Již tradičně největší „amatérský“ turnaj Hummel Open Game v Brně. Zde FBK „vyšle“ celkově 4 týmy, které jsou složeny z bývalých nebo současných hráčů našeho klubu. Nejambicióznější z těchto týmů je určitě Gentleman’s club. Ten se ve skupině shodou okolností potká s dalším týmem, za který hrají známá jména z našeho klubu, Central Gang Valašské Meziříčí. Shodou okolností se i další dva týmy potkají ve své základní skupině. Tým FBK Pobřeží Kocoviny určitě bude patřit mezi favority své skupiny, kde jim bude sekundovat tým Veterans of Valmez.

Druhým turnajem je velmi prestižní a nedaleký Hornet’s Cup. Zde se opět vydává tým Gentlemen’s club, který se bude snažit zabojovat o své místo na výsluní v elitních skupinách turnaje. Druhý tým, pod vedením šéftrenéra klubu Jana Kramáře, se turnaje zúčastní přímo pod hlavičkou klubu, tedy s názvem FBK MeTermo Valašské Meziříčí. Tento tým je spíše ambiciózním projektem, jelikož je namíchaný z hráčů dorostu a mužů a jde v něm spíše o předávání zkušeností mladým hráčům než přímo o vítězství v turnaji.

#pomahamsportu

Poslední informací, o kterou se s Vámi chceme podělit je, že jsme se jako klub rozhodli se zapojit do projektu Pomáhám sportu. Chceme podporovat český sport, a to nejmenší co můžeme udělat je podporovat jej hastagem! Chceme se stát součástí této komunity, jelikož se nám projekt velice líbí a věříme, že dosáhne svého potenciálu. Proto teď u všech našich příspěvků na Instagramu a Facebooku naleznete hastag #pomahamsportu a budeme velmi rádi, když se do tohoto projektu zapojí také naši fanoušci.

Partneři klubu