Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Áčko doma čeká těžký los

V sobotu 7.10. se florbalisté Valašského Meziříčí poprvé představí na domácím hřišti (SC Naparia, Hranice) a nebude je čekat nic snadného. Soupeřem jim bude FBC Slovácko a 1.AC Uherský Brod.

První sobotní zápas proti FBC Slovácku začíná v 9:00. Minulou sezónu se Slovácko umístilo na 5. místě tabulky a novou sezónu také nezačalo vůbec zle. V prvním kole se střetlo s 1.AC Uherským Brodem, kterému podlehlo těsně 3:4. Ve svém druhém souboji s FBK Spartak Hluk B si s chutí zastříleli, dokázali vstřelit deset branek a utkání dovedli bez větších starostí do vítězného konce v poměru 10:5.

Druhý zápas je na programu od 11:50. 1.AC Uherský Brod po dvou odehraných kolech neztratil ani bod a určitě bude v sobotu usilovat o prodloužení neporazitelnosti. Hosté z Uherského Brodu ve svém prvním utkání porazili těsně 4:3 právě Slovácko, ve druhém zápase si vedli více přesvědčivě, nad SK Snipers Slavičín zvítězili v poměru 8:4.

Valašské Meziříčí v prvních dvou kolech nedokázalo zvítězit, s bilancí vstřelených/ob­držených branek je na mínus pěti, což aktuálně stačí na předposlední místo, se kterým florbalisté nemůžou být spokojeni. Musejí si dávat pozor na zbytečné vyloučení, v tabulce trestů se nacházejí s deseti trestnými minutami na druhém místě nejvíce vylučovaných týmů.