Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Městská florbalová liga zná svého vítěze

V neděli 2. června se uskutečnil finálový den 13. ročníku Městské florbalové ligy Valašské Meziříčí, pojďme se podívat, kdo si odnesl ceny.

Finálový den zahájil semifinálový zápas mezi týmy FBC Valašská Bystřice a Velké Karlovice. Karlovice, hrající obětavě ve čtyřech hráčích, statečně bránily, avšak na vítězství to nestačilo. FBC Valašská Bystřice si tak zajistila místo ve finále. Ve druhém semifinále se střetly týmy Veterans of Valmez a Reaktors. Do poloviny zápasu drželi Veterans of Valmez krok s týmem Reaktors, ale v druhé polovině hry odpadli, a tak bylo jasné, kdo postoupí do finále a kdo bude bojovat o třetí místo.

V souboji o třetí místo se střetly týmy Karlovice a Veterans of Valmez. Hráči z Valašského Meziříčí nakonec vybojovali třetí místo, přestože byli pod obrovským tlakem soupeře, který chtěl sezónu zakončit vítězstvím. Finálový zápas pak byl pastvou pro oči florbalových fanoušků. Po celou dobu zápasu byla patrná houževnatost a rivalita obou týmů, které doprovázelo vysoké tempo hry. Přestože většinu času vedl tým Valašské Bystřice, nečekanou trefou Davida Volka 40 vteřin před koncem základní hrací doby se tým Reaktors dostal do vedení. Valašská Bystřice se poté pokusila vyrovnat hrou bez brankáře, ale to se jí nepodařilo. Finálový den 13. ročníku Městské florbalové ligy Valašské Meziříčí tedy skončil vítězstvím týmu Reaktors, který si odnesl zaslouženou trofej.

Konečný výčet oceněných týmů a hráčů:

Po základní části:

  1. FBC Valašská Bystřice
  2. Veterans of Valmez
  3. Reaktors
  4. Velké Karlovice

Nejlepší hráč: Josef Viktořík (39 gólů + 10 asistencí), FBC Valašská Bystřice

Nejlepší brankář: Marek Obšivač (41 obdržených gólů), FBC Valašská Bystřice

Po play-off:

  1. Reaktors
  2. FBC Valašská Bystřice
  3. Veterans of Valmez
  4. Velké Karlovice

Nejlepší hráč: Josef Viktořík (11 gólů + 1 asistence), FBC Valašská Bystřice

Nejlepší brankář: Vlastimil Camfrla (8 obdržených gólů), Reaktors

MVP turnaje: Jiří Koňařík, Velké Karlovice

Děkujeme Všem hráčům a fanouškům a zejména také městu Valašské Meziříčí, bez jeho podpory by 13. ročník MFLVM nemohl proběhnout!

Partneři klubu