Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Béčko porazilo Bystřici pod Hostýnem, elévové stále bez porážky

B tým se v rámci 5. kola utkal na domácím hřišti v Zubří se Zlín Lions B, který se před zápasem nacházel na druhém místě tabulky. Do utkání, tak hosté nastupovali jako jednoznační favorité. Druhý zápas proti poslednímu FBC TJ Sokol Bystřice p/H sliboval o poznání vyrovnanější souboj.

B tým

5. kolo, 21.11.2015
Domácí FBK Valašské Meziříčí 0 : 8
Zlín Lions B Hosté
Branky a nahrávky: , Rozhodčí: , Vyloučení: , Využití: , V oslabení:

Do první třetiny, proti favorizovaným Zlín Lions B, naši florbalisté nevkročili vůbec špatně. Celou první periodu dokázali se soupeřem držet krok, soupeř však přes svou propracovanou obranu nepustil Valašské Meziříčí do vyložené brankové příležitosti. Na druhé straně držel naděje domácích brankář Karel Pavelka, který v první třetině nepustil za svá záda žádnou střelu. První část hry tak skončila bezbrankovou remízou.

Ve druhé třetině se pomalu začala projevovat kvalita hostujících hráčů. Zlín si dokázal vypracovat čím dál tím více šancí. Domácí obrana v předbrankovém prostoru nedokázala třikrát pokrýt dorážky soupeře, který si tak vypravoval po druhé třetině slušný náskok.

Hráči Zlína odehráli třetí část ve velké pohodě, měli herní převahu a nedovolili domácím florbalistům žádnou střelu z bezprostřední blízkosti. Naopak dál navyšovali skóre, které se zastavilo až na konečných 8:0 pro hostující Zlín.

Domácí FBC TJ Sokol Bystřice p/H 2 : 5
FBK Valašské Meziříčí Hosté

Druhý zápas se pro Valašské Meziříčí z počátku nevyvíjel příliš dobře. Soupeř z Bystřice pod Hostýnem brzy skóroval. Florbalistům domácího celku se podařilo brzy odpovědět. Soupeř sice ještě jednou dokázal reagovat a vstřelit branku, to bylo ale ze strany hostujícího týmu vše.

Otěže zápasu začali přebírat domácí, vytvořili si jednoznačnou herní převahu a soupeře už příliš nepouštěli do vyložených šancí. V zápase se prosadila zejména juniorská lajna, která dokázala vstřelit 4 branky. Utkání nakonec skončilo výhrou Valašského Meziříčí 5:2.

V 5.kole si tak florbalisté B týmu připsali 3 body. Po deseti odehraných zápasech jim patří předposlední místo, právě před Bystřicí pod Hostýnem.

Elévové

V sobotu odehráli další dvě utkání také elévové. Připsali si další dvě vítězství. Nejprve porazili 4:1 Panthers Otrokovice, ve druhém zápase zvítězili bez obdržené branky nad 1. AC Uherský Brod 6:0.