Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Příměstský tábor 2023

Od 21. do 25. srpna se uskutečnil v prostorách ZŠ Šafaříkovy florbalový příměstký tábor, kterého se zúčastnili hráči kategorie mladších a starších žáků. Tento týden plný sportu a zábavy se stal nejen skvělou příležitostí pro zlepšení florbalových dovedností, ale také k utužení týmového ducha a získání nových zážitků.

Soustředění začalo v pondělí 21. srpna a trvalo až do pátku 25. srpna. Hráči byli rozděleni do dvou kategorií – mladší žáci a starší žáci, aby bylo zajištěno, že cvičení a tréninkové aktivity budou odpovídat jejich věkovým a dovednostním úrovním.

Hráči měli možnost během týdne zapracovat na svých střeleckých dovednostech, přihrávkách, bránění a celkovém pohybu na hřišti. Trenéři vedli tréninky zaměřené na techniku, taktiku a spolupráci v týmu.

Ale soustředění nebylo pouze o florbalových trénincích. Trenéři se postarali o to, aby hráči měli bohatý a různorodý program i mimo hřiště. Kondiční venkovní tréninky přinesly fyzickou výzvu a přispěly k celkové kondici hráčů.

Jedním z vrcholů byl cyklovýlet, během kterého se hráči vypravili na průzkum krásné okolní přírody. To nejen posílilo jejich fyzickou kondici, ale také upevnilo týmového ducha mezi hráči. Celý týden nebyl pouze o trénincích, ale také se regenerovalo, návštěva venkovního koupaliště ve Valašském Meziříčí byla vítaným osvěžením v horkých dnech, které zrovna nad Valašskem v té době panovala.

Kromě toho měli hráči příležitost sledovat inspirativní dokumentární filmy, které jim přinesly pohled do světa florbalu na profesionální úrovni. To nejen poskytlo odpočinek, ale také jim umožnilo získat nové perspektivy na tento vzrušující sport.

Pro starší žáky se soustředění zakončilo přátelským zápasem v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm. Toto přátelské utkání bylo nejen zábavným způsobem, jak ukončit týden, ale také skvělou příležitostí pro hráče ukázat své dovednosti a taktiku, které se během soustředění naučili.

Všem, kteří se celého týdne s mladými florbalisty klubu FBK Valašské Meziříčí zúčastnili patří velké díky! Věříme, že si to naši hráči užili a zejména si z celého týdne odnesli plno zkušeností, které zúročí ve své začínající florbalové kariéře.

Florbalový příměstský tábor je spolufinancován Městem Valašské Meziříčí.

Partneři klubu