Logo FBKVM FBK Valašské Meziříčí

Domáci derby pro tým Black

V sobotu 7. ledna pořádal náš klub domácí zápasy mužů. Celý turnaj vyvrcholil bratrovražedným zápasem našich mužů B proti mužům Y.

Soupiska Black: Bija, Slovák – Svatoň, Pernický, Chuděj, Mareček, Mikuda, Hás, Volek M., Volek D., Fuchs, Fiurášek

Soupiska Yellow: Koleček – Pavelka, Burda, Tomanec, Capil, Saksa, Novák T., Jiránek, Janoško, Stříteský, Novák L., Pobořil, Švajda

Muži Black nejprve nastoupili proti mužstvu SVČ Luhačovice a do zápasu vstoupili vskutku skvěle, možná i díky tomu, že se po delší pauze objevil v základu Petr Pernický. Ve čtvrté minutě vstřelil gól na 1:0 Jakub Svatoň, na který za další čtyři minuty Jakub navázal a Valmez vedl 2:0. Soupeř se, ale nevzdal a v sedmnácté minutě vyrovnal skóre zápasu na 2:2. Zásluhou gólu Fuchse a Háse šel však Valmez opět do dvoubrankového trháku. Soupeř ovšem opět dokázal zahrozit a během necelé půlminuty opět srovnal skóre. Luhačovice se však z vyrovnání těšili pouhých 20 vteřin, když Jakub Svatoň dovršil svůj hattrick a vsítil vítězný gól zápasu. Triumf valašskomeziříč­ských florbalistů podtrhl ještě brankou Fiurášek a konečné skóre zápasu v poměru 7:4 upravil opět Svatoň, který si z tohoto zápasu odnáší krásné skóre 4 + 1.

SVČ Luhačovice – FBK URUZ Valašské Meziříčí B 4:7 (1:2, 2:2, 1:3), Branky: 4. Svatoň, 9. Svatoň, 23. Fuchs, 24. Hás, 31. Svatoň, 39. Fiurášek, 43. Svatoň

Muži Yellow ve svém prvním zápase nastoupili proti mužstvu FBC Slušovice a vstup to byl vskutku brilantní, díky gólům Burdy, Pobořila, Tomance a Capila svítilo v šestnácté minutě na brankové tabuli skóre 4:0. Mužstvo ze Slušovic však ukázalo notnou dávku houževnatosti, když dokázali pro ně nepříznivé skóre během deseti minut vyrovnat. Burda s Capilem nicméně nechtěli připustit žádné drama a do konce druhé třetiny šel tým Yellow do dvoubrankového vedení. Ve třetí části hry pak valašskomeziříčští kontrolovali hru a díky gólům Švajdy, Burdy, Lukáše Nováka a Jiránka zvítězili poměrem 10:6.

FBK URUZ Valašské Meziříčí Y – FBC Slušovice 10:6 (3:0, 3:4, 4:2), Branky: 9. Burda, 11. Pobořil, 14. Tomanec, 16. Capil, 30. Burda, 30. Capil, 32. Švajda, 42. Burda, 42. Novák L., 45. Jiránek

A konečně se dostáváme k našemu valašskomeziříč­skému derby. Tým Black i Yellow do něj nastoupili v bojovné náladě a na hřišti byla vidět kvalitní florbalová bitva. Skóre zápasu otevřel tým Black góly Fiuráška a Pernického. Tým Yellow však našel odpověď a ve dvanácté minutě snížil brankář Adam Koleček (do teď nikdo v klubu nerozumí tomu, jak to dokázal, ale co je psáno to je dáno). Poté šel tým Black opět do dvoubrankového trháku zásluhou Pernického. Tým Yellow však snížil zásluhou dvou přesných tref Capila a skóre bylo ve dvacáté páté minutě vyrovnáno 3:3. Ve třicáté se prosadil Mikuda a o necelé čtyři minuty vyrovnal Jiránek načež odpověděl Hás ve třicáté deváté minutě a Fuchs ve čtyřicáté třetí. Tým Yellow ještě snížil zásluhou Tomance minutu před koncem, ale víc už se skóre neměnilo a tak si vítězství na svou stranu připsal tým Black, který v tomto zápase zároveň pokřtil novou sadu červených dresů.

FBK URUZ Valašské Meziříčí B – FBK URUZ Valašské Meziříčí Y 6:5 (2:1, 2:2, 2:2), Branky: 4. Fiurášek, 8. Pernický, 16. Pernický, 30 Mikuda, 39. Hás, 43. Fuchs – 12. Koleček, 18. Capil, 25. Capil, 34. Jiránek, 44. Tomanec