O klubu

FBK Valašské Meziříčí je zapsaným spolkem, který se pokouší o to, aby poskytl zejména dětem ve věku 7 – 12 let možnost smysluplně trávit svůj volný čas dynamicky se rozvíjejícím mladým sportem – florbalem. Nejmenší florbalisté FBK VM působí zejména v prostorech ZŠ Šafaříkova, nicméně ambice jsou pracovat s dětmi ze všech meziříčských i jiných přilehlých škol. Kromě práce s dětmi ještě FBK VM navazuje na úspěšnou premiérovou sezonu (2011/2012) městské florbalové ligy dospělých, která se koná v měsících listopad až březen každou neděli v prostorech ZŠ Šafaříkova.

V oficiálních soutěžích pořádané Českým florbalem náš klub působí od sezóny 2012/2013, kdy byli naši hráči přihlášeni do soutěží v kategorii mladší žáci a elévové. Až o rok později vznikl tým dospělých, který byl vytvořen z doposud amatérských týmů, které ve Valašském Meziříčí již řadu let působily, ale nikdy nehrály oficiální soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. V sezóně 2013/2014 se ke kategorii muži přidala i premiérově kategorie dorostenců. O rok později zaznamenal valašskomeziříčský florbal doposud největší zájem, členská základna se rozšířila o rezervní tým mužů, který vydržel dvě sezóny, než došlo ke sloučení mužských týmů, které trvá dodnes.

V aktuální sezóně 2018/2019 FBK Valašské Meziříčí otevírá tři kategorie. A tým, který hraje Zlínskou ligu mužů. Kategorii dorostu, hrající 2. ligu dorostenců – skupina 6. Poslední kategorií v letošním roce jsou mladší žáci, nastupující ve Zlínské lize mladších žáků. Celkově v našem klubu působí přes 100 aktivních čle­nů.

Pokud se chcete účastnit námi organizovaných aktivit, či do nich přihlásit Vaše děti, kontaktujte nás na: florbalvm@seznam.cz, popřípadě Facebookových stránkách klubu.

Mladší žáci bojovali, na vítězství to nestačilo

14.10.2019

Mladší žáci v sobotu odehráli tři utkání ve Slušovicích. Přestože byly zápasy výsledkově poměrně vyrovnané, žáci nedokázali zvítězit v žádném z nich.

Petr Pernický posílí A tým

26.09.2019

Do konce letošního roku u nás bude působit Petr Pernický, který přišel na hostování ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm.

Junioři a starší žáci mají po bodu

23.09.2019

Junioři a starší žácí získali z prvního výjezdu shodně jeden bod.

Nábor 2019

11.09.2019

Florbalový nábor dětí se koná již zítra od 15 hodin ve velké tělocvičně ZŠ Šafaříkova.

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga