O klubu

FBK Valašské Meziříčí je zapsaným spolkem, který se pokouší o to, aby poskytl zejména dětem ve věku 7 – 12 let možnost smysluplně trávit svůj volný čas dynamicky se rozvíjejícím mladým sportem – florbalem. Nejmenší florbalisté FBK VM působí zejména v prostorech ZŠ Šafaříkova, nicméně ambice jsou pracovat s dětmi ze všech meziříčských i jiných přilehlých škol. Kromě práce s dětmi ještě FBK VM navazuje na úspěšnou premiérovou sezonu (2011/2012) městské florbalové ligy dospělých, která se koná v měsících listopad až březen každou neděli v prostorech ZŠ Šafaříkova.

V oficiálních soutěžích pořádané Českým florbalem náš klub působí od sezóny 2012/2013, kdy byli naši hráči přihlášeni do soutěží v kategorii mladší žáci a elévové. Až o rok později vznikl tým dospělých, který byl vytvořen z doposud amatérských týmů, které ve Valašském Meziříčí již řadu let působily, ale nikdy nehrály oficiální soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. V sezóně 2013/2014 se ke kategorii muži přidala i premiérově kategorie dorostenců. O rok později zaznamenal valašskomeziříčský florbal doposud největší zájem, členská základna se rozšířila o rezervní tým mužů, který vydržel dvě sezóny, než došlo ke sloučení mužských týmů, které trvá dodnes.

V aktuální sezóně 2018/2019 FBK Valašské Meziříčí otevírá tři kategorie. A tým, který hraje Zlínskou ligu mužů. Kategorii dorostu, hrající 2. ligu dorostenců – skupina 6. Poslední kategorií v letošním roce jsou mladší žáci, nastupující ve Zlínské lize mladších žáků. Celkově v našem klubu působí přes 100 aktivních čle­nů.

Pokud se chcete účastnit námi organizovaných aktivit, či do nich přihlásit Vaše děti, kontaktujte nás na: florbalvm@seznam.cz, popřípadě Facebookových stránkách klubu.

Starší žáci utrpěli dva debakly

25.11.2019

Starší žáci hráli v neděli s prvními dvěma celky tabulky. Výkonostní rozdíl byl znatelný. Proti ŠSK ZŠ Očovská Hodonín Blue prohráli 19:3. Druhé utkání proti FBC Dragons skončilo 1:15 v neprospěch hráčů Valmezu.

Mladší žáci vybojovali v 10. kole remízu

04.11.2019

Mladší žáci o víkendu odehráli další tři utkání. V prvním zápase podlehli sousednímu Vsetínu 1:6. Ve druhém utkání se jim také nepodařilo vyhrát, Holešov zvítězil 8:3. Třetí zápas mladým florbalistům vyšel lépe, s Včelínem remizovali 3:3.

Junioři v Morkovicích bez bodů

30.10.2019

Junioři nestačili na Sokol Brno | EMKOCase GuliversB, kterému podlehli 3:11. Druhý zápas byl vyrovnanější, junioři ale z Morkovic odjíždí i tak s prázdnou. Hornets Brno ZŠ Horní zvítězil 4:2.

Mladší žáci bojovali, na vítězství to nestačilo

14.10.2019

Mladší žáci v sobotu odehráli tři utkání ve Slušovicích. Přestože byly zápasy výsledkově poměrně vyrovnané, žáci nedokázali zvítězit v žádném z nich.

Petr Pernický posílí A tým

26.09.2019

Do konce letošního roku u nás bude působit Petr Pernický, který přišel na hostování ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm.

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga