O klubu

FBK Valašské Meziříčí je zapsaným spolkem, který se pokouší o to, aby poskytl zejména dětem ve věku 7 – 12 let možnost smysluplně trávit svůj volný čas dynamicky se rozvíjejícím mladým sportem – florbalem. Nejmenší florbalisté FBK VM působí zejména v prostorech ZŠ Šafaříkova, nicméně ambice jsou pracovat s dětmi ze všech meziříčských i jiných přilehlých škol. Kromě práce s dětmi ještě FBK VM navazuje na úspěšnou premiérovou sezonu (2011/2012) městské florbalové ligy dospělých, která se koná v měsících listopad až březen každou neděli v prostorech ZŠ Šafaříkova.

V oficiálních soutěžích pořádané Českým florbalem náš klub působí od sezóny 2012/2013, kdy byli naši hráči přihlášeni do soutěží v kategorii mladší žáci a elévové. Až o rok později vznikl tým dospělých, který byl vytvořen z doposud amatérských týmů, které ve Valašském Meziříčí již řadu let působily, ale nikdy nehrály oficiální soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. V sezóně 2013/2014 se ke kategorii muži přidala i premiérově kategorie dorostenců. O rok později zaznamenal valašskomeziříčský florbal doposud největší zájem, členská základna se rozšířila o rezervní tým mužů, který vydržel dvě sezóny, než došlo ke sloučení mužských týmů, které trvá dodnes.

V aktuální sezóně 2018/2019 FBK Valašské Meziříčí otevírá tři kategorie. A tým, který hraje Zlínskou ligu mužů. Kategorii dorostu, hrající 2. ligu dorostenců – skupina 6. Poslední kategorií v letošním roce jsou mladší žáci, nastupující ve Zlínské lize mladších žáků. Celkově v našem klubu působí přes 100 aktivních čle­nů.

Pokud se chcete účastnit námi organizovaných aktivit, či do nich přihlásit Vaše děti, kontaktujte nás na: florbalvm@seznam.cz, popřípadě Facebookových stránkách klubu.

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Dorostenci vybojovali 6 bodů

18.02.2019

Dorostenci dokázali z domácího turnaje vytěžit maximum a odváží si plný počet bodů.

Čegan na hostování

07.11.2018

Útočník Tomáš Čegan využil dvouměsíční zápasouvou pauzu „A“ mužstva k hostování v sousedním Rožnově pod Radhoštěm.

Vítězství na Ossiko Cupu

21.08.2018

Tým IBK Pobřeží kocoviny složený převážně z hráčů Valašského Meziříčí zvítězil na ostravském Ossiko Cupu 2018 v kategorii rekre. Blahopřejeme!

Prvenství v úspěšnosti přesilovek

25.03.2018

Kolo před koncem letošní sezóny patří Valašskému Meziříčí prvenství v úspěšnosti přesilovek Zlínské ligy mužů.

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga