Úvodní obrázek

FBK zakončilo sezónu famózně. Je druhé.

O víkendu sehrálo FBK Valašské Meziříčí A ve Valašských Kloboukách své poslední 2 zápasy v této sezóně 2014/2015 a nedopadly vůbec špatně.

22.04.2015 | Daniel Čtvrtek

Pokud chtělo FBK udržet 2. místo v tabulce Zlínského přeboru, muselo oba dva zápasy vyhrát, aby se nemuselo spoléhat na výsledky jejich soupeřů. V prvním duelu FBK změřilo síly s nevyspitatelným soupeřem z Hluku, který opět překvapil a přijel po dlouhé době v silné sestavě. FBK nastoupilo do zápasu ve velkém stylu a brzy se ujalo vedení, které dobře udrřovalo. Na soupeři šlo vidět, že není moc sehraný a nedařily se mu protiútoky. Celkové držení míčku bylo až překvapivě slabé. FBK toho využilo a sevřelo svého soupeře tak, že se jen místy bránil a vyhazoval na breaky.

Hráčům z Hluku se ale podařilo FBK dvakrát výsledkově dotáhnout na 2:2 a později na 4:4. Naštěstí ve druhé třetině FBK poodskočilo na 6:4 a do třetí třetiny tak mohlo jít s větším klidem. To bylo hodně znát už od začátku třetí třetiny, FBK přejelo hráče Hluku ve velkém stylu. Góly padaly jeden za druhým, až se zastavilo skóre na 18:4 pro FBK!

„Bylo to neuvěřitelném, co nám tam všechno spadlo. Konečně nějaký zápas, ve kterém jsme proměnili své šance a převálcovali jsme Hluk 18:4. Kluci byli dnes opravdu výborní. Jednoznačně si zaslouží velkou pochvalu. Takový "parní válec“ jsem dlouho neviděl :-)," řekl po utkání kapitán FBK Daniel Čtvrtek.

13. kolo, 29.03.2015
Domácí FBC TJ Sokol Bystřice p/H 2 : 5
0:0,2:3,0:2
FBK Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: Štěpánek Mich., Diblík (Mareček), Štěpánek Mich. (Kadlec), Mareček (Volek D.), Štěpánek Mich. (Čtvrtek), Rozhodčí: Černý Jiří, Nedbal Radek, Vyloučení: 0 : 0, Využití: , V oslabení:

Ve druhém zápase čekal hráče FBK tradičně bránící soupeř z Bystřice pod Hostýnem. FBK chtělo potvrdit roli favorita a už od úvodu utkání soupeři prakticky nepůjčilo míček. Co však spadlo hráčům FBK do branky v předchozím zápase, se v tomto ne a ne povést. Soupeř z Bystřice za první třetinu vystřelil na bránu FBK snad 5×, zatímco FBK tlačilo čím dál víc a šance míjela šanci. Ve druhé třetině se podařilo nakonec nějaké ty vytoužené góly vstřelit a poodskočit ve skóre na 3:0. V tu chvíli to vypadlo už slibně. Jenomže to by nebylo FBK, aby si to nezkomplikovalo.

Ještě do konce druhé třetiny došlo ke snížení na 3:2, když se soupeři povedly 2 ojedinělé breaky. Naštěstí ve třetí třetině už dávalo góly jen FBK a utkání tak skončilo výhrou hráčů z Valmezu 5:2.

„V dešních dvou zápasech jsme ukázali soupeřům, že s námi musí do další sezóny počítat. Hráli jsme dobrý florbal, na který se dalo koukat. Míček jsme ani jednomu z dnešních soupeřů moc nepůjčili. Hráli jsme aktivně v obou zápasech a zasloženě si vezeme domů 6 bodů. Ještě na závěr bych chtěl moc poděkovat hráčům FBK A za celou sezónu, která byla dlouhá a bylo v ní dost nečekaných problémů, se kterými jsme se museli potýkat. Proto jsem velice potěšený a zároveň překvapený druhým místem v tabulce Zlínského přeboru,“ řekl po utkání kapitán Daniel Čtvrtek.