Úvodní obrázek

FBK zakončilo sezónu famózně. Je druhé.

O víkendu sehrálo FBK Valašské Meziříčí A ve Valašských Kloboukách své poslední 2 zápasy v této sezóně 2014/2015 a nedopadly vůbec špatně.

22.04.2015 | Daniel Čtvrtek

Pokud chtělo FBK udržet 2. místo v tabulce Zlínského přeboru, muselo oba dva zápasy vyhrát, aby se nemuselo spoléhat na výsledky jejich soupeřů. V prvním duelu FBK změřilo síly s nevyspitatelným soupeřem z Hluku, který opět překvapil a přijel po dlouhé době v silné sestavě. FBK nastoupilo do zápasu ve velkém stylu a brzy se ujalo vedení, které dobře udrřovalo. Na soupeři šlo vidět, že není moc sehraný a nedařily se mu protiútoky. Celkové držení míčku bylo až překvapivě slabé. FBK toho využilo a sevřelo svého soupeře tak, že se jen místy bránil a vyhazoval na breaky.

Hráčům z Hluku se ale podařilo FBK dvakrát výsledkově dotáhnout na 2:2 a později na 4:4. Naštěstí ve druhé třetině FBK poodskočilo na 6:4 a do třetí třetiny tak mohlo jít s větším klidem. To bylo hodně znát už od začátku třetí třetiny, FBK přejelo hráče Hluku ve velkém stylu. Góly padaly jeden za druhým, až se zastavilo skóre na 18:4 pro FBK!

„Bylo to neuvěřitelném, co nám tam všechno spadlo. Konečně nějaký zápas, ve kterém jsme proměnili své šance a převálcovali jsme Hluk 18:4. Kluci byli dnes opravdu výborní. Jednoznačně si zaslouží velkou pochvalu. Takový "parní válec“ jsem dlouho neviděl :-)," řekl po utkání kapitán FBK Daniel Čtvrtek.

13. kolo, 29.03.2015
Domácí FBC TJ Sokol Bystřice p/H 2 : 5
0:0,2:3,0:2
FBK Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: Štěpánek Mich., Diblík (Mareček), Štěpánek Mich. (Kadlec), Mareček (Volek D.), Štěpánek Mich. (Čtvrtek), Rozhodčí: Černý Jiří, Nedbal Radek, Vyloučení: 0 : 0, Využití: , V oslabení:

Ve druhém zápase čekal hráče FBK tradičně bránící soupeř z Bystřice pod Hostýnem. FBK chtělo potvrdit roli favorita a už od úvodu utkání soupeři prakticky nepůjčilo míček. Co však spadlo hráčům FBK do branky v předchozím zápase, se v tomto ne a ne povést. Soupeř z Bystřice za první třetinu vystřelil na bránu FBK snad 5×, zatímco FBK tlačilo čím dál víc a šance míjela šanci. Ve druhé třetině se podařilo nakonec nějaké ty vytoužené góly vstřelit a poodskočit ve skóre na 3:0. V tu chvíli to vypadlo už slibně. Jenomže to by nebylo FBK, aby si to nezkomplikovalo.

Ještě do konce druhé třetiny došlo ke snížení na 3:2, když se soupeři povedly 2 ojedinělé breaky. Naštěstí ve třetí třetině už dávalo góly jen FBK a utkání tak skončilo výhrou hráčů z Valmezu 5:2.

„V dešních dvou zápasech jsme ukázali soupeřům, že s námi musí do další sezóny počítat. Hráli jsme dobrý florbal, na který se dalo koukat. Míček jsme ani jednomu z dnešních soupeřů moc nepůjčili. Hráli jsme aktivně v obou zápasech a zasloženě si vezeme domů 6 bodů. Ještě na závěr bych chtěl moc poděkovat hráčům FBK A za celou sezónu, která byla dlouhá a bylo v ní dost nečekaných problémů, se kterými jsme se museli potýkat. Proto jsem velice potěšený a zároveň překvapený druhým místem v tabulce Zlínského přeboru,“ řekl po utkání kapitán Daniel Čtvrtek.

Aktuality

Mladší žáci bojovali, na vítězství to nestačilo

14.10.2019

Mladší žáci v sobotu odehráli tři utkání ve Slušovicích. Přestože byly zápasy výsledkově poměrně vyrovnané, žáci nedokázali zvítězit v žádném z nich.

Petr Pernický posílí A tým

26.09.2019

Do konce letošního roku u nás bude působit Petr Pernický, který přišel na hostování ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm.

Junioři a starší žáci mají po bodu

23.09.2019

Junioři a starší žácí získali z prvního výjezdu shodně jeden bod.

Nábor 2019

11.09.2019

Florbalový nábor dětí se koná již zítra od 15 hodin ve velké tělocvičně ZŠ Šafaříkova.

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Facebook

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga