Úvodní obrázek

Premiéra se v Hustopečích nad Bečvou povedla

První domácí utkání ve sportovní hale v Hustopečích nad Bečvou mužskému týmu vyšly. Přestože výhodu domácího prostředí nevyužili k zisku všech šesti bodů, s předvedenou hrou mohou být spokojeni.

05.02.2020 | Redakce

11. kolo, 02.02.2020
DomácíFBK MeTermo Valašské Meziříčí12 : 0
FbC DTJ Strání-KvětnáHosté
Branky a nahrávky: 0:48 Kramář (Pernický), 3:32 Kramář (Pernický), 4:16 Mužík, 16:12 Kramář (Suchý), 19:01 Hás (Krámář), 24:25 Kramář (Suchý), 30:37 Novák (Mužík), 32:43 Kramář (M. Volek), 33:29 Mužík (Novák), 41:18 Kramář (Suchý), 42:01 Mužík (Pobořil), 43:52 Suchý (Kramář), Rozhodčí: Olbert, Lukáš, Vyloučení: 1 : 2, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Jan Kramář předvedl krasojízdu

Utkání s FbC DTJ Strání-Květná začalo pro domácí výborně. Po necelé minutě poslal Valašské Meziříčí do vedení Jan Kramář. Ve 4. minutě znovu zafungovala kombinace druhé lajny, Petr Pernický podruhé našel osamoceného Jan Kramáře, který zvýšil stav na 2:0. Ze hry neuběhla ani další minuta a stav utkání se znovu měnil. Svou první branku v utkání vstřelil domácí Jiří Mužík – 3:0.

Hned po přestávce Jan Kramář završil třetím gólem hattrick – 4:0. Hosté byli výsledkem viditelně zkoprnělí. Domácí se díky skvělému vstupu do utkání dostali do velké pohody, což se projevovalo na předvedené hře. Pátou branku Valmezu přidal Daniel Hás. V 25. minutě dostal menší trest domácí Pavel Hons. Hosté si v přesilové hře nevytvořili téměř žádné šance, naopak inkasovali z hole Jana Kramáře – 6:0.

Ve třetí třetině domácí nepolevili, naopak vítězství si pohlídali dalšími brankami. Po půl minutě zvýšil náskok Lukáš Novák, který nastoupil poprvé v letošní sezóně. Osmou branku vstřelil nikdo jiný než rozjetý Jan Kramář, který těžil z výborné souhry jeho spoluhráčů Petra Pernického a Jakuba Suchého. Devátá branka pro domácí byla zároveň druhá v utkání pro Jiřího Mužíka. Desítku vstřelil symbolicky hráč utkání Jan Kramář, který skončil v zápase se statistikou 6+2 a překonal tak dosavadní klubový rekord.

Tři minuty před koncem utkání završil svůj hattrick také Jiří Mužík – 11:0. Konečný výsledek stanovil Jakub Suchý, který vstřelil 12. gól Valašského Meziříčí. To si tak nejen připsalo tři body do tabulky, ale také významně vylepšilo skóre.

12. kolo, 02.02.2020
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 6 : 9
1. AC Uherský Brod Hosté
Branky a nahrávky: 19:51 Kovářík (VG), 23:49 Mužík (Pobořil), 29:55 Mužík (Novák), 32:46 Mužík (Pavelka), 34:28 Janoško, 35:22 Pernický (Kramář), Rozhodčí: Kouba, Zástřešek, Vyloučení: 5 : 5, Využití: , V oslabení:

Favorit to neměl snadné

Zápasy proti 1. AC Uherskému Brodu nejsou pro domácí zrovna oblíbené. Pro hosty z Uherského Brodu mluví zápasová bilance jednoznačně. Valmez dokázal hosty porazit pouze v jednom případě.

Utkání bylo zpočátku poměrně vyrovnané, oba soupeři hráli opatrný florbal a zkoušeli, co si mohou dovolit. První, kdo se prosadil byli hosté. Po první brance se s góly roztrhl pytel. Bohužel všechny branky napadaly do sítě domácích. Po první třetině to vypadalo na debakl, hosté vyhrávali 0:5.

Brankostroj se podařilo domácím zastavit. Navíc po skrumáži před brankou Hradiště si hosté vstřelili vlastní gól – 1:5. Snížení stavu Valmezu pomohlo, herně se dokázal vzchopit a hrát s favoritem důstojný zápas. Ve 24. minutě navíc snížil na rozdíl tří branek Jiří Mužík, dostal domácí zpátky na dostřel. Hosté se velmi rychle oklepali a v rozmezí dvou minut vstřelili další dvě branky, dostali se opět do vedení o pět gólů – 2:7. Pět vteřin před koncem třetiny stihl snížit Jiří Mužík – 3:7.

Začátek třetí části domácím vyšel na výbornou. V rozmezí pěti minut snížili stav na 6:7. Postupně se trefili Jiří Mužík, Jaromír Janoško a Petr Pernický. Jirka Mužík vstřelil ve dvou po sobě jdoucích zápasech hattrick. Utkání dostalo nový náboj, přitvrdilo se, někdy až za hranu pravidel. V této fázi hry byli vyloučeni jak domácí, tak hosté za dva menší tresty. Hostující Josef Vintr obdržel dokonce osobní desetiminutový trest. Žádný z týmů svou přesilovou hru nevyužil.