Úvodní obrázek

Všechny kategorie mají odehrány své první utkání v novém roce

27.01.2020 | Redakce

Muži

Muži odehráli své zápasy předminulý týden ve Slušovicích proti domácímu týmu Slušovic a FbC Florbee Orel Uherský Brod. A tým v letošní sezóně ještě nedokázal zvítězit v žádném ligovém duelu. Ve Slušovicích chtěl tuto nelichotivou bilanci změnit. První utkání sehrál proti domácím, kteří jsou v tabulce předposlední. Florbalisté šli do utkání s jasným cílem získat tři body, snaha o zdolání soupeře byla viditelná od první minuty utkání. Valašské Meziříčí si postupně vypracovalo náskok 5:1. Ve třetí třetině sice domácí tým skóre zkorigoval, hostující Valmez si však došel pro výhru 6:4 a získal tak své první vítězství v sezóně.

Druhé utkání proti FbC Florbee Orel Uherský Brod bylo vyrovnané. Po první třetině si hostující Valmez vybojoval vedení 2:1. Poté ve druhé třetině předvedli hostující florbalisté nevídaný kolaps, kdy při vlastní přesilové hře obdrželi dvě branky, což se podepsalo na jejich výkonu. Uherský Brod druhou třetinu ovládl 6:1, celkově vedl už 7:3. V poslední části hosté z utkáním nedokázali nic udělat, domácí Uherský Brod zvítězil 9:3.

Junioři

Juniorský tým sehrál své duely již 12. ledna v Morkovicích. Jako první se střetl s K1 Florbal Židenice, zápas byl velmi vyrovnaný. O vítězství Valmezu rozhodla první třetina. V ní si florbalisté vybudovali náskok 3:2. V prostřední části branka nepadla. Třetí třetina skončila nerozhodně 2:2.

Druhé utkání s TJ Sokol Brno – Husovice body nepřinesl. Utkání bylo na branky opět velmi vyrovnané, soupeř z Brna byl v konečném součtu o jednu branku lepší, zvítězil 5:4.

Starší žáci

Starší žáci odehráli svá utkání včera na domácí hale v Hustopečích nad Bečvou. Jako první se jim do cesty postavil favorizovaný Florbal Hodonín. Utkání bylo vyrovnanější, než se na začátku očekávalo. Hodonín nedostal nic zadarmo. Valašské Meziříčí se drželo, v každé třetině však na Hodonín ztratilo jednu branku. Což v konečném důsledku přineslo prohru 7:10.

Poslední utkání odehráli mladí florbalisté s Hlukem, kterých přijelo pouze pět do pole. Hluku navíc patří poslední příčka v tabulce. Domácí florbalisté hosty nepodcenily, první třetinu vyhráli 7:1, ve zbytku zápasu mohli hrát v naprostém klidu. Ve druhé třetině navíc přidali dalších pět branek. Utkání skončilo výsledkem 14:2 pro Valašské Meziříčí.

Mladší žáci

Nejmladší florbalisté Valmezu hráli už 12. ledna. Ve dvou zápasech proti Holešovu a Slavičínu odešli bez výhry, utkání se Slušovicemi zvládli v poměru 8:3.