Úvodní obrázek

Junioři utrpěli dva debakly

Mladí florbalisté Valašského Meziříčí v neděli odehráli další zápasy v rámci 2. ligy juniorů v Uherském Brodě. Soupeřem jim byly celky Slovácka a domácí Uherský Brod. Junioři nenavázali na vydařené minulé kolo a v obou případech vysoko prohráli.

11.12.2019 | Redakce

FBK MeTermo Valašské Meziříčí 0 : 11 FBC Slovácko

V zápase proti Slovácku domácí od začátku tahali za kratší konec, soupeř měl navrch od úvodní minuty. Hosté se dostali do vedení už po 45 vteřinách hry. Do konce první třetiny svůj náskok navýšili na rozdíl čtyř branek – 0:4.

Druhá třetina, na rozdíl od první, nenabídla žádnou rychlou branku. První gól padl až v desáté minutě. Byli to znovu hráči hostujícího Slovácka, kteří se dokázali prosadit. Na vstřelený gól navíc navázali dalšími dvěma rychlými brankami v rozmezí dvou minut – 0:7.

Obraz hry se nezměnil ani v poslední části. Slovácko hned v první útočené akci vstřelilo svou osmou branku. Bylo jasné, že domácí schytají nevídaný debakl. Hosté byli neúnavní a stále se svůj náskok snažili navýšit. To se jim dařilo, konečný výsled 0:11.

FBK MeTermo Valašské Meziříčí 1:14 Florbee 1. AC Orel Uherský Brod

Začátky zápasů juniorům Valašského Meziříčí opravdu nevycházejí podle představ. Znovu se o tom přesvědčili proti Uherskému Brodu, které skórovalo po 43 vteřinách hry. Hosté v 6. minutě odskočili do vedení 0:2. Domácí dvoubrankový náskok rychle stáhli zásluhou Jakuba Suchého. Krátce po kontaktní brance měli domácí výhodu samostatného nájezdu. Jako exekutor se k nájezdu postavil Ivo Capil, který ale hostujícího gólmana nepřekonal. Po neproměněném nájezdu přišel ze strany Valmezu naprostý kolaps. Uherský Brod vtěsnil tři branky do méně než jedné minuty. Domácí si vzali oddechový čas, ovšem ani ten nepomohl. Do konce první třetiny hosté zvýšili náskok na 1:6.

Ve druhé třetině se prosazovali pouze hosté z Uherského Brodu. Díky dalším třem trefám zvýšili svůj náskok na 1:9.

Třetí třetina měla podobný průběh jako prostřední část hry. Valašské Meziříčí se nedokázalo oproti Uherskému Brodu gólově prosadit. Zůstalo u jedné branky v celém utkání. Hosté poslední třetinu naprosto opanovali, vstřelili dalších pět branek a došli si k vítězství 1:14.