Úvodní obrázek

Muži zakončí letošní kalendářní rok na posledním místě

Áčko zatím neprožívá zrovna vydařenou sezónu. Změnit dosavadní stav mohli florbalisté v sobotu ve Slušovicích, kde se utkali s domácím týmem a Hlukem B.

21.11.2019 | Redakce

7. kolo, 16.11.2019
DomácíFBC Slušovice7 : 3
FBK MeTermo Valašské MeziříčíHosté
Branky a nahrávky: 5:04 Pernický, 31:26 Janoško (D.Volek), 34:40 D.Volek (Pavelka), Rozhodčí: , Vyloučení: , Využití: , V oslabení:

Zápas proti domácím Slušovicím byl soubojem posledních dvou týmů. Valašské Meziříčí by se v případě výhry odlepilo z poslední příčky, na kterou by spadly právě Slušovice. Hra odpovídala postavení v tabulce, hráči nepředváděli žádné oku lahodící kombinace, ale prali se o každý metr na hřišti. První třetina byla z obou stran vyrovnaná, odpovídal tomu i výsledek 1:1.

Ve druhé třetině se domácí dostali rychle do vedení 3:1. Hostům se podařilo snížit zásluhou Jaromíra Janoška, pro kterého to byla první branka v dresu Valmezu. Minutu na to, byl vyloučen hostující Milan Pobořil, domácí přesilou hru dokázali využít, dostali se do vedení 5:2.

V páte minutě třetí třetiny se prosadili oba týmy. Slušovice nejprve zvýšili svůj náskok, hosté okamžitě snížili zásluhou Dominika Volka – 6:3. Více branek Valašské Meziříčí vstřelit nedokázalo. V souboji o chvost tabulky nakonec padlo 7:3.

8. kolo, 16.11.2019
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 1 : 9
FBK Spartak Hluk B Hosté
Branky a nahrávky: 8:58 Suchý (Pořický), Rozhodčí: , Vyloučení: , Využití: , V oslabení:

Z utkání proti Hluku B se rychle stala jednostranná záležitost. Už ve druhé minutě hostující Hluk vedl 0:1. Náskok zvýšil ve 4. minutě. V 6. minutě se nechal vyloučit meziříčský Lukáš Pořický. Hluk přesilovku využil, dostal se do komfortního náskoku 0:3. Následně byl vyloučen hráč hostů, Valmez svou přesilovou hru zužitkovat nedokázal. To ovšem florbalisty nemuselo příliš mrzet, protože krátce po skončení početní výhody snížil Jakub Suchy – 1:3. Do konce první třetiny se hosté prosadili ještě jednou – 1:4.

Další část zápasu se nesla v podobném duchu. Hráči Hluku dominovali hře, domácí se do útočných akcí dostávali pouze sporadicky. Po druhé třetině na výsledkové tabuli svítil stav – 1:7.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině. Hluk byl motivován nastřílet bezbrannému Valmezu desítku. Hostům se tohoto cíle nakonec podařilo dosáhnout pět minut před koncem zápasu. Konečný výsledek – 1:10.