Úvodní obrázek

Muži mají z Morkovic bod

Další dvě kola Zlínské ligy zavedla florbalisty do obce Morkovice-Slížany, kde odehráli utkání proti domácímu týmu Počenic B a Slovácku.

30.10.2019 | Redakce

5. kolo, 26.10.2019
DomácíSFK Kozel Počenice B3 : 3
1:1, 1:1, 1:1
FBK MeTermo Valašské MeziříčíHosté
Branky a nahrávky: 12:14 Pobořil (TS), 27:50 Kramář (Pernický), 44:38 Pobořil (Hás), Rozhodčí: Kouba, Zástřešek, Vyloučení: , Využití: , V oslabení:

Zápas s Počenicemi nabídl první branku již ve čtvrté minutě, kdy se domácí dostali do vedení. Krátce po obdržené brance dostal Petr Pernický trest za bránění ve hře. Domácí Počenice o přesilovou hru přišli po pětadvaceti vteřinách, kdy se také provinili faulem. Ve hře 4 na 4 se žádný z týmů nedokázal prosadit. Necelé tři minuty před koncem první třetiny domácí znovu faulovali, tentokrát za cenu trestného střílení pro Valašské Meziříčí. K nájezdu se postavil zkušený Milan Pobořil, který nedal brankáři šanci a srovnal stav utkání na 1:1. Před koncem první třetiny se provinil faulem hostující Jan Kramář, domácí přesilovou hru nezužitkovali.

V 18. minutě dostali možnost přesilové hry hosté, žádnou velkou šanci si však nevypracovali. Po nevyužité přesilové hře přišel pro Valmez trest, domácí vstřelili druhou branku – 2:1. Ve 26. minutě hráli hosté znovu přesilovou hru, kterou opět nevyužili. Ale krátce po skončení trestu se prosadil střelou z úhlu přímo do šibenice Jan Kramář, srovnáno – 2:2.

Po začátku třetí třetiny se provinil Hynek Bohm sekáním. Domácí měli znovu příležitost početní výhody, kterou ale také nevyužili. Prosadili se až necelé tři minuty před koncem utkání – 3:2. Zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se ale do konce zápasu ještě jednou provinili faulem, Valmez to zkoušel v šesti lidech a dvaadvacet vteřin před koncem se povedlo Milanu Pobořilovi vyrovnat – 3:3.

6. kolo, 26.10.2019
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 1 : 13
0:2, 0:4, 1:7
FBC SLOVÁCKO Hosté
Branky a nahrávky: 39:17 Pobořil (Kramář), Rozhodčí: Anh, Zástřešek, Vyloučení: , Využití: , V oslabení:

Ve druhém utkání bylo Valašské Meziříčí vedeno jako domácí tým a utkalo se s prvním celkem tabulky, zatím neporaženým Slováckem. Už od prvních minut bylo jasné, že domácí Valmez čeká nelehký soupeř. Slovácko několikrát zahrozilo. Nerozhodný stav vydržel do deváté minuty, poté se hosté prosadili dvěma po sobě jdoucími brankami.

Z druhé třetiny uběhlo šest minut a Slovácko se prosadilo už potřetí – 0:3. Vzápětí byl vyloučen domácí Hynek Bohm za sekání, hosté ale přesilovku nevyužili. Naopak to bylo Valašské Meziříčí, které se dostalo do velké šance, kterou zmařil hostující hráč. Rozhodčí neváhal a nařídil pro domácí trestné střílení. K tomu byl znovu vyslán Milan Pobořil, který se dokázal prosadit v prvním utkání, tentokrát mu klička nevyšla, brankář si na jeho pokus počkal a zneškodnil jej. Poté si znovu vzalo slovo Slovácko, od 26. do 28. minuty vstřelilo další tři branky – 0:6.

Kdo čekal, že se bude zápas jen dohrávat, byl na omylu. Slovácko mělo chuť a dál Valašské Meziříčí motalo v útočném pásmu. Výsledkem byly další čtyři vstřelené branky, všechny se vešlo do rozmezí dvou minut – 0:10. Ve čtyřicáté minutě zmírnil naprostou blamáž výborně hrající Milan Pobořil – 1:10. Hráči Valašského Meziříčí nestihli na střídačce Pobořilovi ani pogratulovat a už tahal brankář Denis Bija jedenáctou kuli. Od Slovácko to stále nebylo vše, účet uzavřeli na konečných 1:13.