Úvodní obrázek

Z domácích zápasů bez bodů

Včerejší domácí zápasy florbalistům výsledkově vůbec nevyšly. Z vítězství se radovaly týmy Uherského Brodu a Holešova B.

15.10.2019 | Redakce

3. kolo, 13.10.2019
Domácí1. AC Uherský Brod4 : 0
2:0, 0:0, 2:0
FBK MeTermo Valašské MeziříčíHosté
Branky a nahrávky: , Rozhodčí: Klimecký, Kubáč, Vyloučení: 3:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Utkání proti favorizovanému 1. AC Uherskému Brodu bylo velmi dlouho výsledkově vyrovnané. Uherský Brod (v utkání veden jako domácí tým) si vytvářel o něco více střeleckých příležitostí, ale v bráně debutující Adam Koleček dlouho držel naděje VM. Tlak domácích ke konci první třetiny sílil a ve třinácté minutě vedl i k první brance utkání. Uherský Brod se znovu prosadil ihned po vhazování a po dalších osmi vteřinách zvýšil náskok – 2:0. Dvacet vteřin před koncem první třetiny se domácí provinili špatným střídáním, hosté se ale do konce třetiny prosadit nedokázali.

Druhá třetina začala pokračující výhodou Valašského Meziříčí, které se snažilo zkorigovat nepříznivý stav. V přesilové hře letělo na domácího gólmana několik nebezpečných pokusů, žádný z nich ale neskončil za zády brankáře. Ve druhé třetině žádná další branka nepadla, do poslední části šel Uherský Brod stále s vedením 2:0.

Ve 33. minutě domácí znovu faulovali, tentokrát si šel odpykat trest za sekání Zdeněk Krajčovic. Hosté druhou přesilovou hru opět nedokázali zužitkovat, stále marně dotahovali dvoubrankové manko. Šest minut před koncem utkání, dostalo Valašské Meziříčí další šanci utkání alespoň zdramatizovat. Domácí dostali znovu dvouminutový trest za sekání. Hráči VM si vypracovali několik slibných šancí, ale domácí gólman znovu všechny pokusy hostů vychytal. Po třech nevyužitých přesilových hrách v řadě přišel pro hosty dvě minuty před koncem zápasu trest v podobě další inkasované branky. To už vypadalo z pohledu VM zle. Výhru Uherského Brodu navíc ve 43. minutě čtvrtou brankou zpečetil Josef Vintr.

4. kolo, 13.10.2019
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 3 : 6
2:0, 0:3, 1:3
Florbal Slow Shoes Holešov B Hosté
Branky a nahrávky: 1:29 Pernický (Hás), 12:50 Suchý (Pobořil), 37:27 Hás, Rozhodčí: Tichý, Tuček, Vyloučení: 2:1, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0

Druhé utkání proti Florbal Slow Shoes Holešov B začalo domácí Valašské Meziříčí výborně. Už po minutě a půl se prosadil Petr Pernický. Domácí se vstřelenou brankou zklidnili a pomalu začínali přebírat iniciativu, snažili se zůstávat co nejdéle na míčku. Tato hra přinesla ovoce ve třinácté minutě, kdy Jakub Suchý zvýšil na 2:0 pro VM. V první části další branka nepadla, domácí mohli být s předvedenou hrou a výsledkem spokojeni.

Na začátku druhé třetiny byl za hrubost vyloučen domácí Dominik Volek. Hosté přesilovou hru dokázali zužitkovat, snížili stav utkání na 2:1. Po inkasované brance si Valašské Meziříčí vybralo slabší pasáž hry. Hosté toho dokázali využít nejen k vyrovnaní, ale dokázali utkání dokonce otočit na 2:3.

Do třetí třetiny domácí nastoupili s jednoznačným cílem co nejdříve vyrovnat a dostat se zpět do vedení. Bohužel se nedařilo držet se taktiky a zápas se začal odehrávat ve stylu nahoru, dolů. Holešov z toho dokázal vytěžit další dvě branky a dostal se do výrazného vedení 2:5. V polovině třetiny ještě dokázal Daniel Hás dostat VM na dostřel, více se ale z pohledu domácích nepodařilo. Nezbývalo než vrhnout všechny síly do útoku, z kontru se ale ještě jednou prosadili hosté a uzavřeli účet na konečných 3:6.