Úvodní obrázek

Florbalisté Valmezu odehráli další zápasy

Béčko florbalistů Valmezu podalo prozatím nejlepší výkony. Florbalisté Valašského Meziříčí „B“ zajížděli na hřiště Otrokovic, kde odehráli prozatím své nejlepší zápasy v letošní sezóně.

19.04.2015 | Hynek Böhm

V cestě jim stály týmy z popředí tabulky – domácí Otrokovice a následně ve druhém utkání favorizované Valašské Meziříčí “A“. Přesto, že tým vedený Karlem Pavelkou prohrál obě utkání, určitě to byly pro „béčko“ po fyzické, taktické a bojovné stránce jedny z nejlepších utkání v letošní sezóně Zlínského přeboru mužů. Ale postupně..

„Béčko“ Valašského Meziříčí nastoupilo proti Otrokovicím v nekompletní sestavě z důvodu zranění, či pracovních povinností, přesto od začátku utkání drželo s favorizovanými domácími hráči Otrokovic krok a nepustili soupeře do většího brankového rozdílu. První dvě branky vsítili domácí, poté dokázali Valaši snížit stav utkání, aby následně po dvou třetinách dokázali vyrovnat na 4:4. Možná tady škoda, že přišla nucená přestávka mezi druhou a třetí třetinou, neboť v těchto chvílích utkání byli meziříčští hráči o poznání lepší a svého silného a v kompletně hrající sestavě soupeře, dokázali jednoznačně přehrávat. Třetí třetina však i přes úsilí hostů další branky Valachů nepřinesla, zato domácí, kteří byli nuceni si důrazně po druhé třetině na střídačce promluvit, dokázali vstřelit tři branky, které rozhodly o jejich vítězství v poměru 7:4. I přes prohru však hráči Meziříčí dokázali především sami sobě, že hrát se dá s každým a pokud se do hry přidá pověstné srdíčko, nasazení a bojovnost, lze potrápit každého soupeře. Nutno vyzdvihnout výkon Hynka Böhma, který v utkání zaznamenal svůj letošní první hattrick a výrazně tak pomohl Valachům k výtečnému výkonu, jakožto i všichni ostatní hráči Valachů.

Proti silnému Valašskému Meziříčí „A“, který taktéž dorazil do Otrokovic pravděpodobně v nejsilnější sestavě, bylo pro „béčko“ nutné, aby jeho hráči zachytili začátek utkání a soupeř neodskočil na rozdíl více branek. Veškerá taktika se proto ubírala tímto směrem. Soupeř sice začal aktivněji, nicméně jeho brankové příležitostně bravurně pochytal brankář Pavelka, nebo skončily mimo tři tyče valašskomeziříč­ských. Béčko se postupně přesvědčilo, že výkon týmu, který bojuje o postup do vyšší soutěže, není až tak ideální a sami si začali vytvářet brankové příležitosti. První gól sice vstřelili hráči „A“, nicméně odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a bojovně hrající kluci z béčka dokázali vyrovnat na 1:1. Takto skončila i první třetina. Druhá třetina přinesla taktéž dvě branky a to na obou stranách, výkon „B“ týmu v této třetině byl snad nejlepší, který v letošní sezóně předvedli a najednou se začal srovnávat nejen stav utkání, ale i rozdíl mezi výkonností obou týmů. Aktivní napadání – to byla v této periodě deviza, která zdobila tyto hráče. Oba týmy si vytvořili ještě další vyložené brankové příležitosti, ale jak Pavelka, tak Kundrát nedovolili svým střelcům zvednout ruce nad hlavu. Především však příležitosti B týmu, kdy jeli dvakrát sami na bránu, nyní mrzí o poznání více. Třetí třetina byla taktéž z pohledu skóre vyrovnaná, nicméně 6 minut před koncem přišly dvě vyloučení na straně B týmu (jedno však velice sporné, na druhé straně se za podobný přestupek nevylučovalo), které dokázali hráči A týmu využít ve svůj prospěch. Konečný stav utkání 2:5 z pohledu „béčka“ však není nikterak hrozivý, naopak. Sice neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale na to se historie neptá. Sami všichni hráči ví, jak zahráli, poděkování trenéra ke svým svěřencům bylo zcela na místě. Svůj nejlepší zápas tak sehráli hráči „B“ Valašského Meziříčí právě v těchto dvou utkáních. Věříme, že ve zbývajících 4 zápasech, které zbývají do konce ligového ročníku, budou pro „béčko“ lepší i v počtu bodového příspěvku jak na hřišti, tak i v tabulce.

Přinášíme Vám navíc rozhovor s obráncem FBK Valašské Meziříčí „A“, Jiřím Kadlecem, který se vrací zpět ve svých odpovědích k valašskomezi­říčskému derby:

Jiří, jak bys zhodnotil valašskomeziříčské derby? Bylo to klasické derby – vyhrocenost, emoce, nervozita.

Co myslíš, že rozhodlo o osudu vyrovnaného utkání ve prospěch „A“ týmu? Rozhodla zkušenost áčka a větší tah na branku.

Překvapil Vás jako favorita utkání, přístup a hra „B“ týmu a jeho nasazení? Bylo jasné, že „B“ tým musí změnit strategii. Bránit na půlce a čekat na chyby soupeře dnes už není „in“. To, že kluci z béčka napadali až za brankou a nedali nám šanci v klidu rozehrát, byla výborná taktika.

Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:2, co jste si řekli na střídačce před závěrečnou periodou? Že takhle běhat kluci z béčka nemůžou celý zápas, navíc to bylo jejich druhé utkání. Uklidnili jsme rozehrávku, začali více střílet a hlavně jsme zvýšili důraz jak před vlastní bránou, tak u brány soupeře. Taky se nám hodili dvě přesilovky. O rozhodčích se nebudu vyjadřovat, na obou stranách to pískali stejně.

V čem jsi viděl chyby a v čem přednosti dle tvého uvážení u „áčka“? Nehráli jsme vůbec pěkný florbal, chyby byly v rozehrávce a v nepřesné koncovce. Máme vždy pomalý a chladný start. Na druhou stranu, třetí třetina je naše (až na výjimky) nejsilnější a hlavně posledních 5 minut dokážeme neuvěřitelně zabrat. Nicméně pokud chceme pokračovat dál a pomýšlet na postup do vyšší ligy, tak jednoznačně potřebujeme trenéra, který přijde s tréninkovým plánem, danou strategií a hlavně taktikou v zápase v důležitých momentech.

Na závěr konečné zhodnocení „B“ týmu? Pochvalu si zaslouží. Mají dobré využívání brejků a sílu v dorážkách před bránou. Ale na druhou stranu je jejich největší problém střelba z dálky a technika hole. Musím i pochválit juniory, ve kterých vidím budoucnost FBK Valmez, jen musí dozrát zkušenostmi, klidem a přehledem.