Úvodní obrázek

Výkony našich družstev v letošní sezóně

Konec dubna pro florbalisty znamenal i konec sezóny. Zároveň nastal čas ke zhodnocení právě proběhlého ročníku z pohledu výkonů našich družstev. Klub FBK Valašské Meziříčí v letošní sezóně nastoupil do soutěží se třemi týmy – muži, dorost a starší žáci. Hodnocení se bude týkat zejména mužského týmu a dorostenců. U starších žáků se nehraje klasický tabulkový systém, jde zejména o radost ze hry a pohybu, proto ani my nebudeme hodnotit výkony a zaměříme se především na budoucnost dětských kategorií.

29.05.2019 | Redakce

Muži

Mužský tým v letošní sezóně prošel poměrně razantní změnou. Odešlo několik opor, a naopak z dorostu přišli čtyři nováčci. Sestava týmu se však během sezóny stabilizovala. Přestože herní projev mužstva nebyl špatný, nedařilo se sbírat body, které jsou hlavním kritériem úspěchu či neúspěchu. V průběhu sezóny se navíc zranil dlouhodobý lídr kanadského bodování Petr Mareček a jeho branky týmu chyběly. Z hlediska konečné pozice v tabulce je výkon mužů neuspokojivý a rozhodně zklamáním. Z pohledu na statistiky je zřejmé, kde tým tlačí bota. V celé sezóně mužstvo vstřelilo 68 branek a dostalo 123. Ideální poměr by byl přesně opačný. Jen pro zajímavost, vítěz zlínské ligy SFK Kozel Počenice dokázal vstřelit 187 branek a obdržel 48. S malou produktivitou souvisí také využití přesilových her, FBK dosáhlo na úspěšnost přesilovek 11%. To se rovná pouze jediné využité přesilovce. Naopak, kde je tým nadprůměrný je hra v oslabení, úspěšnost ubráněných přesilovek je 87%. Jak už bylo psáno, 8. místo v tabulce je zklamáním. Z 18 utkání florbalisté dokázali zvítězit pouze ve dvou případech. Třináct proher hovoří za vše. K tomu ještě tři remízy a výsledných 9 bodů v tabulce znamená nejnižší zisk bodů A týmu v historii klubu.

Dorost

Tým dorostu si v letošní sezóně znovu nevedl zle. Obsadil čtvrtou příčku, na první trojici sice výrazně bodově ztratil, ale v několik zápasech potrápil i favority. Statistiky vypadají o poznání lépe než u mužů. Mužstvo vybojovalo z 24 odehraných zápasů 9 výher, 1 remízu a 14 v zápasech se museli před soupeřem sklonit. Tým vstřelil 88 branek, inkasoval 120. Na konci sezóny se úspěšnost přesilových her zastavila na 22%. Dorostenci, stejně jako mužský tým vynikali ve hře v oslabení. Zde si udrželi úspešnost oslabení na 88%, mužstvo tak nemuselo mrzet ani 71 trestných minut. Tým by se měl ovšem dvouminutovým faulům v příští sezóně vyvarovat, protože je nejtrestanější z celého ligového ročníku.

Aktuality

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Dorostenci vybojovali 6 bodů

18.02.2019

Dorostenci dokázali z domácího turnaje vytěžit maximum a odváží si plný počet bodů.

Čegan na hostování

07.11.2018

Útočník Tomáš Čegan využil dvouměsíční zápasouvou pauzu „A“ mužstva k hostování v sousedním Rožnově pod Radhoštěm.

Vítězství na Ossiko Cupu

21.08.2018

Tým IBK Pobřeží kocoviny složený převážně z hráčů Valašského Meziříčí zvítězil na ostravském Ossiko Cupu 2018 v kategorii rekre. Blahopřejeme!

Prvenství v úspěšnosti přesilovek

25.03.2018

Kolo před koncem letošní sezóny patří Valašskému Meziříčí prvenství v úspěšnosti přesilovek Zlínské ligy mužů.

Facebook

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga