Úvodní obrázek

A tým zakončil sezónu prohrami

Poslední březnový víkend odehráli muži svá poslední soutěžní utkání v letošním ročníku. V Morkovicích-Sližanech nastoupili proti domácím Počenicím. Nejdříve proti rezervě, B týmu který v minulém kole předskočil v tabulce právě florbalisty Valašského Meziříčí. Ve druhém utkání změřili síly s prvním týmem Počenic, který před posledním kolem vedl tabulku o deset bodů a v poklidu kráčel pro postup do vyšší soutěže. Výkon Valmezu nebyl ani v jednom z utkání optimální, domácí týmy se tak mohly na svém hřišti rozloučit s celou sezónou vítězně.

07.04.2019 | Redakce

17. kolo, 31.03.2019
DomácíSFK Kozel Počenice B7 : 3
4:2, 2:0, 1:1
FBK MeTermo Valašské MeziříčíHosté
Branky a nahrávky: 8:10 Péli (M.Volek), 10:47 Novák (D.Volek), 31:56 Pavelka, Rozhodčí: Chromek Jiří, Lukáš Ondřej, Vyloučení: 2:0, Využití: 0:0, V oslabení: 1:0

Vstup do utkání mezi 7. a 8. týmem tabulky zvládli lépe domací, ve čtvrté minutě se dostali do vedení – 1:0. O minutu a půl později se Počenice provinili proti pravidlům, hosté však nabídnutou přesilovku i přes několik dobrých šancí nevyužili. Skóre se znovu měnilo v deváté minutě, Valašské Meziříčí zásluhou Michala Pelího vyrovnalo – 1:1. Domácí tým si ale vzal vedení záhy zpět, už po osmačtyřiceti vteřinách hry byly Počenice znovu o krok napřed – 2:1. Na obdrženou branku rychle zareagovali i hostující tým, v 11. minutě srovnal Lukáš Novák – 2:2. To nebylo z divoké první třetiny vše. Necelé dvě minuty před koncem třetiny se hosté dostali znovu do vedení. Šanci na vyrovnání dostalo Valašské Meziříčí po vyloučení počenického hráče za nesportovní chování. Hosté přesilovou hru znovu nevyužili, naopak po ztrátě balonku se do protiútoku dostali domácí, kteří chybu Valmezu využili. Dostali se tak do trháku – 4:2.

Ve druhé třetině padly jen dvě branky. Obě dvě skončily v síti Valašského Meziříčí, zprvu vyrovnaný duel se tak stával jasnou záležitostí pro rezervu Počenic – 6:2. Na začátku třetí třetiny ještě snížil Tomáš Pavelka, který skóroval ze standardní situace z poza velkého brankoviště – 6:3. Další branku hosté vstřelit nedokázali, tečku za utkáním udělali domácí. Tři minuty a sedm vteřin před koncem zápasu stanovily konečný výsledek – 7:3.

18. kolo, 31.03.2019
Domácí SFK Kozel Počenice 8 : 4
FBK MeTermo Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 13:55 Novák (Böhm), 16:41 Novák (D.Volek), 24:19 Kabeláč (Pobořil), 34:12 Pavelka – SN, Rozhodčí: Obalil, Pivoda, Vyloučení: 0:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Počenice rozhodly už v první třetině

Druhé utkání mělo podobný průběh. A tým Počenic vstřelil první branku už ve čtvrté minutě utkání. Domácí měli od začátku herní převahu, kterou v šesté minutě zužitkovali dalším gólem do sítě Valašského Meziříčí. Třetí branku vstřelili už za dalších 30 vteřin, zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto už v půlce první třetiny. Ze strany Počenic to ale stále nebylo v první třetině vše. Necelé tři minuty před koncem první části se domácí hráči prosadili po čvrté a schylovalo se k debaklu. Ten odvrátil Lukáš Novák, když v čase 13:55 vstřelil první branku VM – 4:1.

Krátce po začátku druhé třetiny bylo sníženo na rozdíl dvou branek. Počenice viditelně polevily, což dokázal svou druhou brankou v utkání potrestat Lukáš Novák – 4:2. Poté následovala poměrně vyrovnaná pasáž, kdy se hrálo spíše v neutrální části hřiště a nebyla k vidění žádná velká šance. Větší tlak Počenic přišel v jednadvacáté minutě utkání, domácí několikrát ohrozili brankáře Biju. Stupňující se tlak vyústil v další dvě slepené branky domácího týmu – 6:2. V poslední minutě druhé části snížil na rozdíl tří branek Jiří Kabeláč.

Začátek třetiny vyšel znovu lépe hostujícímu týmu, prosadil se Tomáš Pavelka. Dostal Valašské Meziříčí znovu na dostřel – 6:4. Rozdíl dvou branek ovšem nevydržel příliš dlouhou. Za pouhou půl minutu domácí Počenice znovu odskočili – 7:4. Poslední slovo měli znovu domácí, necelé čtyři minuty před koncem utkání stanovili konečné skóre na 8:4. Nutně dodat, že zaslouženě.

Počenice do „regionálky“

Počenice prošli celou sezónou pouze se ztrátou dvou bodů, o které je připravila remíza s FBC Florbee Uherským Brodem. Celý ligový ročník vyhráli se ziskem 52 bodů. Před druhým FBC Slováckem si vytvořili pohodlný 10 bodový náskok. K postupu do vyšší ligy tak dokráčeli velmi hladce. Počenicím k postupu gratulujeme.