Úvodní obrázek

Výjezd do Uherského Brodu přinesl bod

Valašské Meziříčí odehrálo v Uherském Brodě další utkání Zlínské ligy mužů. V prvním utkání nastoupilo proti FBK Spartak Hluk C, kterému hráči měli po minulé porážce co vracet. Ve druhém utkání florbalisté nastoupili proti domácímu 1. AC Uherský Brod, týmu který se dlouhodobě drží v přední části tabulky. V minulém vzájemném střetnutí Valašské Meziříčí zvítězilo, tentokrát byl Uherský Brod v početnější sestavě a byl jasným favoritem utkání.

18.02.2019 | Redakce

13. kolo, 17.02.2019
DomácíFBK MeTermo Valašské Meziříčí7 : 7
2:4, 1:2, 4:1
FBK Spartak Hluk CHosté
Branky a nahrávky: 5:30 Hás (Diblík), 9:36 Novák (Hons), 19:13 D. Volek, 32:25 Pořický (Böhm), 38:00 Pořický (Hás), 40:09 Novák (M. Volek), 44:48 Suchý (Hás), Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek, Vyloučení: 1:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Závěr utkání tentokrát vyšel

První branka utkání padla v šesté minutě zápasu. Valašské Meziříčí využilo přečíslení, Martin Diblík si vyměnil míček s Danielem Hásem, druhý jmenovaný poslal Valmez (vedený jako domácí tým) do vedení. Hluk ovšem bleskurychle reagoval, srovnal stav po pouhých 16 vteřinách. V deváté minutě se dostali do přečíslení hosté, pěknou kombinací se dostali do vedení. Na inkasovanou branku tentokrát rychle zareagovali domácí, Lukáš Novák o půl minuty později opět srovnal stav utkání– 2:2. Vyrovnané skóre ovšem nevydrželo příliš dlouho. Hosté z Hluku se ještě do první přestávky dostali do dvoubrankového vedení, díky dvěma trefám Martina Krchňáčka – 2:4. V závěru první třetiny se hosté dvakrát po sobě provinili nedovoleným zákrokem, domácí měli možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, nabídnutou šanci ke snížení ale nevyužili.

V páté minutě druhé třetiny se domácím hráčům podařilo zásluhou Dominika Volka snížit na rozdíl jediné branky. Hosté ale i tentokrát dokázali rychle kontrovat – 3:5. Ve 24. minutě utkání se hosté už poněkolikáté dostali do přečíslení tři na dva, které zastavil za cenu nedovoleného zákroku Dominik Volek. Hosté přesilovou hru využili – 3:6.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe Valmezu, v 33. minutě korigoval stav Lukáš Pořický, který se dokázal prosadit ještě jednou v čase 38:00 a dostal domácí znovu do hry – 5:6. Byli to ovšem znovu hosté, kteří okamžitě kontrovali vstřelenou brankou a znovu tak odskočili – 5:7. Naději ještě vykřesal pět minut před koncem utkání parádní střelou Lukáš Novák. Nevydařený závěr utkání se tentokrát nekonal. Dvanáct vteřin před sirénou vstřelil vyrovnávací branku Jakub Suchý – 7:7

14. kolo, 17.02.2019
Domácí 1. AC Uherský Brod 10 : 2
0:0, 4:0, 6:2
FBK MeTermo Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 39:55 Hons (Kabeláč), 35:43 Diblík, Rozhodčí: Hollósy, Vidlař, Vyloučení: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Přes nadějnou první třetinu se Uherský Brod potrápit nepodařilo

Utkání proti Uherskému Brodu bylo dlouhou dobu vyrovnané. Domácí tým si vytvářel o něco více šancí než hosté, ale Denis Bija v bráně Valašského Meziříčí byl pozorný. V sedmé minutě byl vyloučen na dvě minuty hostující Michal Péli za sekání. Valašské Meziříčí má ale v dosavadním průběhu ligy výborné přesilové hry, což se potvrdilo i tentokrát. Přestože se domácí usadili v útočném pásmu, velký tlak si nevytvořili a branka se jim vstřelit nepodařila.

Co se Uherskému Brodu nepovedlo v přesilové hře, povedlo se na úvod druhé třetiny. Už v druhé minutě se domácí dokázali gólově prosadit, dostali se do vedení – 1:0. Hosté s Uherským Brodem dlouho drželi krok, hrozili z rychlých brejků, ale žádný z pokusů nepropadl za domácího gólmana. V rozmezí 25. a 28. minuty si hosté vybrali slabší chvilku, Uherský Brod se dokázal třikrát gólově prosadit, to vše během tří minut a třinácti vteřin. Domácí se tak rychle přiblížili k výhře v tomto utkání.

Poslední třetinu se hosté téměř přestali držet taktiky, domácí toho dokázali využít a v posledním dějství hru naprosto opanovali. Nasázeli Valmezu dalších šest branek. Hosté dokázali pouze zmírnit gólový nášup. V 36. minutě vstřelil první branku hostů Martin Diblík. Pět minut před koncem utkání se hosté prosadili naposledy, druhou branku hostů vstřelil Pavel Hons.

Aktuality

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Dorostenci vybojovali 6 bodů

18.02.2019

Dorostenci dokázali z domácího turnaje vytěžit maximum a odváží si plný počet bodů.

Čegan na hostování

07.11.2018

Útočník Tomáš Čegan využil dvouměsíční zápasouvou pauzu „A“ mužstva k hostování v sousedním Rožnově pod Radhoštěm.

Vítězství na Ossiko Cupu

21.08.2018

Tým IBK Pobřeží kocoviny složený převážně z hráčů Valašského Meziříčí zvítězil na ostravském Ossiko Cupu 2018 v kategorii rekre. Blahopřejeme!

Prvenství v úspěšnosti přesilovek

25.03.2018

Kolo před koncem letošní sezóny patří Valašskému Meziříčí prvenství v úspěšnosti přesilovek Zlínské ligy mužů.

Facebook

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga