Úvodní obrázek

Z domácího turnaje vezeme pouze bod

Florbalisté Valašského Meziříčí první únorový víkend hostili v Hranicích zápasy 11. a 12. kola Zlínské ligy mužů. Soupeřem florbalistů byl tým FbC DTJ Strání-Květná, kterému před utkáním patřila poslední pozice v tabulce. Druhým soupeřem se stal FbC Florbee Orel Uherský Brod, kterému patřila pátá pozice.

03.02.2019 | Redakce

11. kolo, 02.02.2019
DomácíFBK MeTermo Valašské Meziříčí4 : 4
2:0, 0:1, 2:3
FbC DTJ Strání-KvětnáHosté
Branky a nahrávky: 9:51 Kabeláč (Hons), 12:21 Pavelka, 34:44 Novák (Kabeláč), 36:54 Suchý (Hás), Rozhodčí: Jan Kuba, Ondřej Lukáš, Vyloučení: 0:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Další nezvládnutý závěr utkání

První utkání Valašské Meziříčí odehrálo proti Strání-Květná. Podle tabulkových předpokladů byl Valmez mírným favoritem. Ve třetí minutě utkání se hráči hostů provinili bráněním ve hře. Domácí tým hrál hned ze startu přesilovou hru, ale nedokázal se prosadit. Skóre se poprvé měnilo až v desáté minutě, prosadil se domácí Jiří Kabeláč. Od tři minuty později hosté faulovali pronikajícího Kabeláče, rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se postavil Tomáš Pavelka a s přehledem samostatný nájezd proměnil.

Další branka padla až v páté minutě druhé třetiny. Tentokrát se prosadili hosté, kteří tak snížili na 2:1. Více se v prostřední části hry nestalo.

Začátek třetí třetiny patřil Valašskému Meziříčí. V 35. minutě se prosadil Lukáš Novák, na něj o dvě minuty později navázal Jakub Suchý, dostal tak domácí do tří brankového vedení – 4:1. Hostující tým ovšem záhy snížil stav, Květná využila standardní situaci z bezprostřední blízkosti velkého brankoviště – 4:2. Hostům se o další dvě minuty později podařilo z protiútoku snížit na rozdíl jediné branky. Poté byli hosté opět vyloučeni za bránění ve hře. Domácí ovšem přesilovou hru ani tentokrát nevyužili. Navíc minutu a deset vteřin před koncem utkání hosté srovnali stav na 4:4. Tento výsledek byl také konečným.

12. kolo, 02.02.2019
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 3 : 6
1:1, 1:1, 1:4
FbC Florbee Orel Uherský Brod Hosté
Branky a nahrávky: 6:08 Volek (Novák), 18:44 Böhm (Pobořil), 34:19 Böhm (D. Volek), Rozhodčí: Kouba, Lukáš, Vyloučení: 1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Vyrovnané utkání rozhodla až třetí třetina

Ve druhém utkání byl pro změnu favoritem tým z Uherského Brodu. Utkání nabídlo vyrovnaný začátek, ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Martin Volek za nedovolenou vzdálenost. Domácí tým ovšem vyniká ve hře v oslabení a i tentokrát oslabení bez větších potíží ubránil. V sedmé minutě se poprvé měnilo skóre. Prosadil se domácí Dominik Volek. Vedení Valmezu vydrželo do třinácté minuty, kdy hosté srovnali stav na 1:1.

Krátce po začátku druhé třetiny dostal domácí opět do vedení Štěpán Böhm – 2:1. Valašské Meziříčí se po vstřelené brance dostalo do mírného tlaku, vypracovalo si mnoho možností. Vojtěch Švajda trefil v jednom střídání dvakrát tyč, ale další branka do sítě Uherského Brodu nepadla. Naopak, dvě minuty před koncem třetiny hosté díky vlastní brance domácích srovnali na 2:2.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Ve třetí minutě třetí třetiny se Uherský Brod dostal poprvé do vedení. Vedení hostům nevydrželo příliš dlouho. O necelé dvě minuty později srovnal stav utkání svou druhou brankou Štěpán Böhm. Hosté se dostali znovu do vedení necelých deset minut před koncem utkání. V čase 38:33 měli domácí výhodu přesilové hry, ale ani tentokrát se neprosadili. Uherský Brod navíc po oslabení navýšil skóre na 3:5. Valmez si vzal oddechový čas, zkoušel hrát v šesti. Ale výsledkem byla jen další obdržená branka – 3:6.