Úvodní obrázek

Florbalistům na vítězství nestačil ani pětibrankový náskok

14.01.2019 | Redakce

Slibný začátek body nepřinesl

Devátým kolem pokračovaly zápasy Zlínské ligy mužů. V prvním utkání dne se florbalisté Valašského Meziříčí postavili proti FBC Slow Shoes Holešov B. Holešovu před utkáním patřilo poslední místo v tabulce, nicméně předchozí kolo se střetli stejní soupeři a Holešov zvítězil vysokým rozdílem. Valmez tedy nečekal lehký zápas.

V páté minutě se prosadil Dominik Volek, který dostal Valašské Meziříčí do vedení. Přestože bylo na obou stranách spousta šancí, žádný z týmů se v první třetině již neprosadil. Na dvoubrankový náskok navýšil skóre Lukáš Novák v páté minutě druhé třetiny. Do konce druhé třetiny se poté prosazovali už jen hráči Holešova. Dvanáct vteřin před koncem třetiny florbalisté dokonali obrat – 2:3.

Třetí třetinu Holešov pokračoval v podobném duchu. Vstřelil další čtyři branky, dostal se do pohodlného vedení 2:7. Valmez už stihl pouze korigovat skóre zásluhou Jakuba Suchého a Dominika Volka – 4:7.

10. kolo, 12.01.2019
Domácí FBK Spartak Hluk C 9 : 8
3:6, 2:2, 4:0
FBK MeTermo Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 3:18 D. Volek (Hás), 6:15 Mareček (D. Volek), 11:34 Kabeláč (Švajda), 12:28 Kabeláč, 13:37 D. Volek, 14:58 Suchý (Pořický), 20:59 Mareček (D. Volek), 22:06 Suchý (Hás), Rozhodčí: Stoklásek, Kovařík, Vyloučení: 0:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0

Ani pětibrankový náskok na vítězství nestačil

Druhé utkání sehráli florbalisté VM proti FBK Spartak Hluk C. Hluk vstoupil do utkání lépe a už ve druhé minutě vedl 2:0. Ve čtvrté minutě snížil Dominik Volek, domácí Hluk si však náskok dvou branek vzal brzy zpět. Valašské Meziříčí ovšem ještě do první přestávky otočilo skóre díky pěti brankám v řadě. V sedmé minutě snížil Petr Mareček. Obrat dokonal dvěma góly Jiří Kabeláč, na kterého navázali Dominik Volek a Jakub Suchý – 3:6.

Začátek druhé třetiny patřil znovu Valašskému Meziříčí. Ve dvacáté první minutě se opět prosadil Petr Mareček, za nedlouho vstřelil i svůj druhou branku Jakub Suchý – 3:8. Od této chvíle začal řádit domácí Lukáš Blizňák, který se stal klíčovým hráčem Hluku. Hluk ve 43. minutě utkání vyrovnal stav na 8:8 – Blizňák byl u tří branek svého mužstva, na další tři asistoval. Pouhých dvacet vteřin před koncem utkání hráči Hluku dokonali obrat. Blizňák vstřelil svou čtvrtou branku a udělal tečku za celým utkáním.