Úvodní obrázek

Poohlédnutí za dosavadními výsledky mužů

Áčko má v letošním kalendářním roce odehrány všechna soutěžní utkání. Florbalisté jich v probíhající sezóně stihli odehrát osm. Do konce sezóny zbývá ještě 10 dalších. Jsme tedy v necelé polovině soutěže, která se zatím vyvíjí za očekáváním. Mužstvu patří se 7 body sedmá pozice v tabulce, ta se ovšem do konce roku může ještě změnit. SFK Kozel Počenice B a FbC DTJ Strání-Květná mají odehráno o dva zápasy méně. Teoreticky mohou naše mužstvo posunout až na předposlední devátou příčku.

16.11.2018 | Redakce

Krátké ohlédnutí

Sezóna začala pro valašskomeziříčské florbalisty slibně, oproti minulému ročníku zachytili začátek soutěže. Z prvních dvou výjezdů vybojovali po třech bodech a zdálo se, že jsou na dobré vlně. První zaváhání přišlo v Uherském Hradišti, kde florbalistům nevyšlo utkání s domácím Slováckem. Po špatném výkonu prohráli 7:3. Ve svém druhém utkání na Slovácku znovu prohráli, tentokrát těsně 6:7, ale napravili herní dojem z prvního zápasu.

Další výjezd v Bystřici pod Hostýnem byl pro Valašské Meziříčí klíčový. Mužstvo odehrálo utkání s týmy na chvostu tabulky. Zisk šesti bodů by tým vyšvihl zpátky na horní pozice. Prohra by naopak znamenala ztrátu kontaktu se středem tabulky a pád na dno. Florbalisté v Bystřici pod Hostýnem utkání nezvládli, získali pouhý bod. Nastala tedy druhá varianta.

Do konce sezóny se hraje o dalších 30 bodů, florbalisté tak mají dostatek času zlepšit své výkony a stoupat tabulkou vzhůru.

Týmové statistiky

Co se týká týmových statistik, vzhledem k pozici mužstva nejsou nijak oslnivé. Mužstvo má 2 výhry, 5 proher, 1 remízu. Nastřílelo 26 branek, obdrželo jich 48. Rozdíl činí –22. Tým nevyužil žádnou přesilovku, čím se naopak může pyšnit je hra v oslabení. Během 12 trestných minut neobdržel jedinou branku, úspěšnost oslabení je tak 100%.

Individuální statistiky

Individuálním statistikám vévodí Petr Mareček, který je se 6 body lídr kanadského bodování. Zároveň je se 4 góly spolu s Vojtěchem Švajdou nejlepším střelcem mužstva. Nejvíce asistencí nasbírali Daniel Hás a Petr Kraus, kterým patří první příčka se shodným počtem 4 asistencí. V brankovišti jsou statistiky také poměrně vyrovnané. Oba gólmani mají po jedné výhře. V inkasovaných brankách je na tom lépe Jan Těžký, který má průměr obdržených branek 5,67. Denis Bija si drží průměr 6,37.

Aktuality

Mladší žáci bojovali, na vítězství to nestačilo

14.10.2019

Mladší žáci v sobotu odehráli tři utkání ve Slušovicích. Přestože byly zápasy výsledkově poměrně vyrovnané, žáci nedokázali zvítězit v žádném z nich.

Petr Pernický posílí A tým

26.09.2019

Do konce letošního roku u nás bude působit Petr Pernický, který přišel na hostování ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm.

Junioři a starší žáci mají po bodu

23.09.2019

Junioři a starší žácí získali z prvního výjezdu shodně jeden bod.

Nábor 2019

11.09.2019

Florbalový nábor dětí se koná již zítra od 15 hodin ve velké tělocvičně ZŠ Šafaříkova.

Přátelské utkání vyšlo lépe pro FBC Lipník

22.02.2019

Muži včera odehráli přátelské utkání proti FBC Lipník, kterému na jeho hřišti podlehli 3:0.

Facebook

Staň se našim fanouškem Více informací o náboro hráčů Valašskomezičičská liga