Úvodní obrázek

Ve Starém Městě se florbalistům Valašského Meziříčí nedařilo

V nedělním programu 5. a 6. kola Zlínské ligy mužů se florbalistům Valašského Meziříčí poprvé v sezóně nepovedlo v rámci dvojkola získat body. Valmez do Starého Města přijel v téměř kompletní sestavě s cílem získat minimálně 3 body, které by ho udrželi v horní polovině tabulky.

16.10.2018 | Redakce

5. kolo, 14.10.2018
DomácíFBC Slovácko7 : 3
0:1, 3:0, 4:2
FBK MeTermo Valašské MeziříčíHosté
Branky a nahrávky: 14:56 Vojtěch Švajda (Petr Kraus), 41:13 Petr Mareček (Martin Diblík), 42:10 Tomáš Čegan, Rozhodčí: Vidlař, Hollósy, Vyloučení: 0 : 0, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Na slovácký forčeking jsme odpověď nenašli

První utkání nás postavilo proti domácímu FBC Slovácku. V první třetině bylo utkání naprosto vyrovnané. Na obou stranách se zaskvěli gólmani skvělými zákroky, dlouho drželi nerozhodný stav. Ten se změnil až pouhé čtyři vteřiny před koncem první patnáctiminutovky. Valašské Meziříčí rozehrávalo standardní situaci z pravé strany za velkým brankovištěm. K rozehrávce se postavil Kraus, který poslal nahrávku na Švajdu, ten nedal razantní střelou brankáři šanci – 0:1.

Vedení hostům nevydrželo příliš dlouho. Krátce po začátku druhé třetiny domácí Slovácko vyrovnalo stav na 1:1. Od této chvíle Slovácko přepnulo na vyšší obrátky. Domácí začali Valašské Meziříčí napadat hlouběji v útočném pásmu. S tím měli hosté problémy, nedokázali konstruktivně rozehrát a většina pokusů o založení útoku končila na florbalkách Slovácka. Zvolená taktika se domácím povedla, v deváté minutě odskočili na 2:1. Hosté v této fázi viditelně tahali za kratší provaz, v čase 26:07 domácí navíc navýšili vedení už na rozdíl dvou branek – 3:1. V závěru druhé třetiny bylo po faulu v brankovišti nařízeno trestné střílení pro Slovácko. Domácí hráč se rozhodl na místo kličky zvolit střelu, s tou si brankář Těžký bez problémů poradil a držel Valašské Meziříčí stále na dostřel.

V poslední třetině utkání chtěli hosté co nejdříve snížit, byli to ale znovu domácí, kteří navýšili skóre – 4:1. Valašské Meziříčí ztrácelo příliš míčků ve středu hřiště, domácí tyto chyby trestali a brzy odskočili už na 6:1. Necelé čtyři minuty před koncem hosté snížili zásluhou Marečka – 6:2. O minutu později ještě korigoval skóre Čegan, to bylo ze strany hostů ale vše. Domácí se do konce utkání trefili ještě jednou z protiútoku, v samém závěru tak uzavřeli skóre na 7:3.

6. kolo, 14.10.2018
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 6 : 7
2:3, 0:3, 4:2
FBK Spartak Hluk B Hosté
Branky a nahrávky: 04:08 Petr Mareček (Petr Kraus), 12:10 Pavel Hons (Tomáš Čegan), 32:17 Vojtěch Švajda (Daniel Hás), 32:52 Tomáš Čegan, 34:57 Petr Kraus (Martin Diblík), 36:37 Tomáš Pavelka (Daniel Hás), Rozhodčí: Máder, Vích, Vyloučení: 0 : 0, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Mocný finiš na body nestačil

Druhý nedělní zápas jsme sehráli proti FBK Spartak Hluk B, který jako jeden ze dvou týmů v letošní sezóně ještě nepoznal porážku. Valašské Meziříčí bylo v utkání vedeno jako domácí tým. Utkání začalo zostra, šance střídala šanci. Utkání bylo už od začátku bohaté na branky. První rozvlnil síť nejlepší střelec domácího týmu Petr Mareček. Valašské Meziříčí o vedení přišlo velmi brzy. Hosté vyrovnali o 56 vteřin později. Ve třinácté minutě dostal domácí znovu do vedení Hons. Hluk na obdrženou branku zareagoval už po třech vteřinách! Nerozhodný stav vydržel pouze půl minuty, poté se hosté dostali poprvé do vedení, které do první přestávky udrželi – 2:3.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Hluku. V čase 16:00 dostal hosty do dvoubrankového vedení Cileček, který proměnil nařízené trestné střílení – 2:4. Ve dvacáté minutě rozdíl narostl o další branku – 2:5. Domácím se nedařilo prosadit, hosté naopak nabídnutým šancím nepohrdli. Gólovou tečku za druhou třetinou udělali znovu hráči Hluku, do třetí třetiny šli s pohodlným náskokem 2:6.

Třetí třetinu začali opět lépe hosté z Hluku, kteří udeřili ve druhé minutě – 2:7. Valašské Meziříčí dokázalo na obdrženou branku rychle reagovat, využilo přečíslení tři na jednoho. Zakončující Švajda snížil na 3:7. Vstřelená branka domácí viditelně nakopla. Po následném buly se Valmez dostal do útoku, ze kterého stihl Čegan ve stejné minutě vstřelit kontaktní branku – 4:7. Domácí byli rázem na koni. Začali lépe kombinovat a vytvořili si slibné střelecké pozice. Deset minut před koncem utkání snížil na rozdíl dvou branek Kraus. Hosté v této fázi hry trpělivě bránili a dostávali se do brejků, které likvidoval výborně chytající Těžký. V čase 36:37 rozehrávalo Valašské Meziříčí standardní situaci v útočném pásmu. Po rozehrávce se dostal ke střele Pavelka, jeho rána zaplula pod horní tyč hostujícího gólmana – 6:7. Do konce utkání zbývalo stále spoustu času na vyrovnání, ale žádnou další střelu gólman Hluku za svá záda nepustil. Valašské Meziříčí tak může mrzet především nezvládnutá druhá třetina.