Úvodní obrázek

Valašské Meziříčí z domácích zápasů vybojovalo tři body

Třetí a čtvrté kolo Zlínské ligy mužů odehráli florbalisté na domácím hřišti v Hranicích. Soupeřem jim byly týmy z Uherského Brodu. V prvním utkání to byl FBC Florbee Orel Uherský Brod, ve druhém 1. AC Uherský Brod.

30.09.2018 | Redakce

Slibný začátek body nepřinesl

V prvním utkání proti FBC Florbee Orel Uherský Brod (vedeným v utkání jako domácí tým) začali lépe florbalisté Valmezu, kteří po devětatřiceti vteřinách vstřelili první branku. Hás poslal dlouhý míček z obranného pásma na rozběhnutého Marečka, který nedal kličkou brankáři šanci – 0:1. Vedení ovšem nevydrželo dlouho, soupeř stav utkání velmi rychle otočil a ve čtvrté minutě vedl 2:1. Po této gólové přestřelce se hra uklidnila, skóre se měnilo až v jedenácté minutě, kdy Uherský Brod skóroval dokonce v oslabení – 3:1.

Valašské Meziříčí v utkání znovu trápila přesnost v zakončení, většina pokusů končila mimo bránu domácího gólmana. Uherský Brod na tom byl s využíváním šancí daleko lépe, což ve druhé třetině vedlo v další dvě obdržené branky do sítě Valmezu.

Do konce utkání se obraz hry nezměnil. Valmez se trápil v zakončení, nedokázal delší dobu udržet míček, hrál s Uherským Brodem otevřený florbal, který domácí trestali. Třetí třetina znovu patřila Orlům, kteří navýšili náskok na konečných 7:1.

4. kolo, 29.09.2018
Domácí FBK MeTermo Valašské Meziříčí 8 : 3
2:2, 2:1, 4:0
1. AC Uherský Brod Hosté
Branky a nahrávky: 06:26 Dominik Volek (Vojtěch Švajda), 09:03 Dominik Volek (Martin Volek), 17:13 Petr Mareček, 24:09 Daniel Hás, 32:14 Lukáš Novák (Petr Kraus), 35:58 Martin Volek (Daniel Hás), 38:11 Václav Hasmanda (Petr Mareček), 41:05 Václav Hasmanda (Milan Pobořil), Rozhodčí: Lukáš, Stoklásek, Vyloučení: 0 : 2, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

První vítězství nad 1. AC Uherským Brodem v historii

Druhý zápas jsme odehráli s 1. AC Uherským Brodem. Soupeř přijel pouze v pěti lidech do pole, takže během utkání nemohl střídat. Měl navíc v nohách utkání proti týmu Počenic, rýsovala se tak slibná šance na premiérové vítězství proti tomuto soupeři. Přestože byl Uherský Brod citelně oslaben, věděli jsme, že nás nebude čekat lehký zápas, AC mělo stále velkou kvalitu. Domácí Valašské Meziříčí vstoupilo do utkání s jasným cílem kontrolovat hru a držet se co možná nejvíce na míčku, abychom soupeře unavili. Od začátku utkání se taktika dařila. První branka padla v sedmé minutě, prosadil se meziříčský Dominik Volek, o tři minuty později domácí svůj náskok navýšili na rozdíl dvou branek. Prosadil se znovu Dominik Volek, kterému asistoval bratr Martin – 2:0. Když první třetina spěla k závěru, ukázal svou sílu Uherský Brod. V čase 14:40 vstřelil kontaktní branku. Po deseti vteřinách na to, dokonce vyrovnal stav utkání – 2:2. Valašské Meziříčí tak přišlo o vybojovaný náskok během závěrečných dvaceti vteřin první třetiny.

Domácí se vyrovnáním nenechali rozhodit a stále se drželi své hry. Postupnou kombinací se dostávali do vyložených šancí. V osmnácté minutě poslal domácí znovu do vedení Mareček, hosté se však nechtěli vzdát bez boje, brzy odpověděli vyrovnáním na 3:3. Gólovou tečku za druhou třetinou udělali znovu domácí, když se z rychlého protiútoku trefil Hás – 4:3. Necelé tři minuty před koncem prostřední části byl vyloučený valašskomeziříčský Pavelka, domácí ale oslabení zvládli a šli do poslední třetiny s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí třetině mělo Valašské Meziříčí díky stále větší únavě hostů herní převahu, která se neustále zvětšovala. Domácí ve druhé minutě třetí třetiny zásluhou Nováka navýšili náskok na 5:3. O necelé čtyři minuty později skóroval Martin Volek – 6:3 pro domácí. Na tuto branku navázal Hasmanda – 7:3 a zdálo se, že hosté na utkání rezignovali. Ve čtyřicáté minutě byl vyloučen domácí Švajda, Uherskému Brodu se naskytla možnost vrátit se zpátky do utkání. Hosté přesilovou hru nevyužili, do samostatného úniku se navíc dostal Pobořil s Hasmandou, druhý jmenovaný ve vlastním oslabení zpečetil výhru domácích na 8:3.