Úvodní obrázek

FBK VM končí v Poháru České pojišťovny na čtvrtém místě skupiny Q

Florbalisté Valašského Meziříčí v uplynulém víkendu odstartovali novou sezónu pohárovými zápasy v Čeladné. Ve skupině Q skončili v pětičlenné skupině na čtvrtém místě tabulky, do další fáze postupuje trojka nejlepších.

28.08.2018 | Redakce

Tříbodová sobota

V prvním utkání jsme se střetli s týmem FbC Coyotes Jablunkov hrající Moravskoslezský přebor mužů. Do zápasu vstoupil lépe Jablunkov, který se gólově prosadil už ve třetí minutě. O tři minuty později odskočil už do dvoubrankového vedení, které ale soupeři nevydrželo příliš dlouho. O necelou minutu později snížil na rozdíl jediné branky Blizňák, který ve Valašském Meziříčí hostuje do 20. září ze sousedního Rožnova pod Radhoštěm. Gólovou tečku za první třetinou udělal Jablunkov, který tak znovu poodskočil – 1:3.

Ve druhé části se jako první trefil Vladislav Buchal, druhý hráč na hostování z Rožnova pod Radhoštěm. To bylo ale ze strany Valašského Meziříčí vše, dále se prosadili už jen hosté. Konečný výsledek 6:2 pro Jablunkov.

Ve druhém sobotním utkání nám byl přiřazen celek SKP Nový Jičín, nastupující do Moravskoslezské soutěže mužů. Do utkání jsme vstoupili aktivně, drželi míček a nepouštěli Nový Jičín příliš ke hře. V čase 3:00 se navíc prosadil Pobořil, kterého záhy napodobil Hons. Do tříbrankového vedení dostal VM Buchal. Když se o dvě minuty později prosadil i Čegan, vypadalo to, že Valašské Meziříčí kráčí pro pohodovou výhru. Nový Jičín do konce první části výsledek jednou brankou zkorigoval, ale Valmez stále kontroloval ráz hry.

Krátce po první pauze zvýšil vedení na čtyři branky Dominik Volek, pak se ale předvedl i soupeř. Během šesti minut stáhl skóre na 4:5 a byl zpátky ve hře.

O vítězství Valašského Meziříčí rozhodl ve třetí třetině především Tomáš Čegan, který vstřelil další tři branky. Konečný výsledek z pohledu VM 8:6.

Neděle proti divizním týmům

Nedělní program odstartoval utkáním proti diviznímu Vsetínu. Florbalisté Vsetína hráli už v druhé minutě utkání přesilovou hru, kterou záhy využili. Do dvoubrankového vedení se dostali v šesté minutě a drželi si nad Valašským Meziříčím herní převahu, kterou ve třinácté minutě zužitkovali další vstřelenou brankou. Valmez do přestávky snížil stav na 1:3 díky brance Dominika Volka.

Ve druhé třetině se prosadili pouze Vsetínští, do třetí třetiny si vybudovali komfortní náskok 5:1.

Poslední dějství žádné drama nepřineslo. Vsetín si bezpečně hlídal svůj náskok, nakonec zvítězil 7:2.

Poslední zápas nás postavil proti největšímu favoritu skupiny, týmu FBC ORCA Krnov. Začátek utkání byl od Krnova opatrný, Valmez si dokázal vytvořit několik šancí. Krnov se postupně dostával do otáček a ve čtvrté minutě udeřil poprvé. Do konce první třetiny rozjel brankostroj, a po první části měl komfortní náskok 5:0.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Krnov stále tlačil, držel se na míčku, Valmez se snažil odolávat, ale příliš se to nedařilo. Zejména po nedůrazu před vlastní bránou VM, Krnov ve druhé třetině navýšil náskok už na 8:0 a kráčel si pro pohodové vítězství.

V poslední třetině se Valmez snažil alespoň vstřelit čestný gól, ale veškeré pokusy skončily ve většině případů mimo branku. Mizernou produktivitu se v utkání vylepšit nepodařilo, utkání skončilo jednoznačnou výhrou Krnova 10:0.

V poháru končíme

Z pětičlenné skupiny Q postupují do dalšího kola tři nejlepší, v dalším kole se představí FBC ORCA Krnov, Florbal Vsetín a FbC Coyotes Jablunkov. Pohár naopak končí pro Valašské Meziříčí a SKP Nový Jičín.

Přestože Valašské Meziříčí končí, florbalisté nemusí být zklamaní. Hlavním cílem bylo sehrát se před ostrými ligovými zápasy. Druhý vytyčený cíl, vybojovat premiérové vítězství v poháru, se také povedl. Pohár navíc ukázal, co je třeba do začátku sezóny ještě vyladit a v neposlední řadě poodkryl formu hráčů. Ve výborném světle se předvedli navrátilci, zejména brankář Denis Bija a útočník Tomáš Čegan, který by měl být tahounem mužstva. Za zmínku stojí také výkon mladého Pavla Honse, který před sezónou přišel z dorostu, uvedl se výborným výkonem a ve své premiéře nasbíral čtyři kanadské body.