Úvodní obrázek

Dorost domácí zápasy zvládl

Minulou neděli hráli dorostenci na domácím hřišti v Hranicích. Utkali se s celky FbC Holešov a FBC Slušovice.

25.03.2018 | Redakce

V utkání proti Holešovu otevřel skóre už po třiadvaceti vteřinách valašskomeziříčský Burda. Hosté se obdrženým gólem nenechali rozhodit a zareagovali velmi rychle vyrovnávací brankou. V páté minutě se dostali dokonce do vedení. Náskok jim ovšem nevydržel příliš dlouho. Po dvou minutách znovu srovnal stav Stříteský. Hráčům Holešova se ale na konci první třetiny povedlo znovu dostat do vedení – 3:2.

Druhá třetina patřila jednoznačně Valašskému Meziříčí. Postupně se trefili Suchý, Saksa, Hons, Tomanec. A rázem byl stav utkání 3:6. Hosté se v druhé části nedokázali vůbec prosadit, Valašské Meziříčí tak šlo do poslední části s komfortním náskokem.

Třetí třetina probíhala podobně jako druhá. Valašské Meziříčí mělo navrch, což se projevovalo i na narůstajícím skóre. V šesté minutě se slepenými brankami prosadili Burda s Böhmem. Hosté v desáté minutě třetí třetiny ještě snížili na 4:8. Ale to bylo se strany Holešova vše. Utkání završil svou třetí brankou Kryštof Burda. Valašské Meziříčí nad svým soupeřem zvítězilo 4:9.

Branky VM: 0:24 Burda (Zbruž), 06:35 Stříteský (Hons), 14:29 Suchý, 15:13 Saksa, 20:48 Hons (Saksa), 23:27 Tomanec (Böhm), 31:29 Burda (Škrla), 31:42 Böhm, 27:00 Burda

Ve druhém utkání začali lépe hosté ze Slušovic. Ve čtvrté minutě se dostali do vedení, které trvalo až do jedenácté minuty, kdy stav utkání srovnal domácí Tomanec.

Druhá třetina vyšla lépe domácím. Valašské Meziříčí dostal do vedení Suchý. V půli druhé třetiny navýšil náskok domácích Burda, na tuto branku navázal Saksa – 4:1. V osmé minutě druhé části byl vyloučen domácí Burda. Hosté přesilovou hru využili a snížili stav na 4:2. Zpátky do tříbrankového náskoku dostal Valašské Meziříčí Böhm, který se trefil devět vteřin před koncem třetiny.

V poslední části začali lépe hosté, kteří měli více brankových příležitostí. Ve čtvrté minutě třetí třetiny snížili stav utkání na 5:3. Hosté vycítili šanci na zvrat a začali si vytvářet stále více šancí, které likvidoval výborně chytající Hruška. V deváté minutě si domácí vypracovali slibnou šanci, kterou za cenu faulu zastavil hostující Sousedík. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Capil. Pěknou kličkou obešel hostující gólmana, ale mířil příliš nahoru a trefil pouze horní tyč prázdné branky. Domácí tak dostali výhodu přesilové hry. Hostujícím se povedlo z protiútoku ve vlastním oslabení vstřelit branku a bylo zaděláno na drama. Hosté si vypracovávali jednu šanci za druhou, ale Hruška už za svá záda další míček nepustil.

Branky VM: 10:18 Tomanec (Böhm), 14:47 Suchý (Capil), 19:07 Burda, 19:57 Saksa (Böhm), 25:51 Böhm (Novák)

Valašské Meziříčí vybojovalo dalších šest bodů a v závěrečném kole se může dostat na konečnou čtvrtou příčku.