Úvodní obrázek

Ze Starého Města odjíždíme se čtyřmi body

Florbalisté Valašského Meziříčí nastoupili ve Starém Městě k 11. a 12. kolu zlínské ligy. V utkání proti SFK Kozel Počenice B a SK Snipers Slavičín Valašské Meziříčí vybojovalo celkem čtyři body za remízu a výhru.

28.01.2018 | Redakce

První utkání proti SFK Kozel Počenice B začalo z pohledu Valašského Meziříčí výborně. Už po 37 vteřinách dostal Valmez do vedení Mareček. Čtyři minuty před koncem první třetiny navýšil skóre Krčma. Florbalisté Valašského Meziříčí si po celý zápas vytvářeli herní převahu, soupeř hrozil zejména z protiútoků. Jeden z takových dokázaly Počenice využít v čase 12:27. Branka Počenic ale na obrazu hry nic nezměnila. Valmez byl stále aktivnějším týmem. V sedmé minutě druhé třetiny navýšil Slováček vedení Valašského Meziříčí na dvě branky. Na tuto trefu dokázal soupeř po minutě odpovědět snížením stavu na 3:2. Půl minuty před koncem druhé třetiny si Počenice připsaly vyrovnávací branku na 3:3. Tato branka byla poslední trefou v celém utkání, oba celky si rozdělili po jednom bodu za remízu.

12. kolo, 28.01.2018
Domácí FBK Valašské Meziříčí 5 : 4
1:0, 1:2, 3:2
SK Snipers Slavičín Hosté
Branky a nahrávky: 4:39 M.Volek (Slováček), 22:28 Rýpar (Urban), 31:38 Urban (Slováček), 35:39 Krčma (Slováček), 41:39 Kraus (Mareček), Rozhodčí: Stavělík, Kostka, Vyloučení: 2 : 0, Využití: 0 : 1, V oslabení: 0 : 0

Ve druhém zápase čekal na Valašské Meziříčí (které bylo vedeno jako domácí tým) první tým tabulky, SK Snipers Slavičín. Po pěti minutách otevřel skóre střelou do horního rohu domácí Martin Volek. Soupeř dokázal srovnat stav ve čtvrté minutě druhé třetiny. Domací dostal v osmé minutě prostřední části znovu do vedení Rýpar, ale hostující Slavičín dokázal půl minuty před koncem druhé třetiny opět srovnat krok – 2:2. Třetí třetina byla na branky výrazně bohatší. Skóre se změnilo už po minutě a půl, domácí Urban dostal Valašské Meziříčí znovu do vedení. V šesté minutě navýšil náskok domácích Krčma, na tuto branku navázal o šest minut později Kraus – 5:2. To bylo ovšem z pohledu Valašského Meziříčí vše. Od této chvíle se prosazovali pouze hosté. Když zbývaly do konce třetí třetiny 3 minuty a deset vteřin, snížil Slavičín na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem, získali hosté výhodu samostatného nájezdu. Domácí Žingor nájezd zlikvidoval, hosté tak hráli přesilovou hru, kterou 50 vteřin před koncem třetí třetiny zužitkovali. Více už ale nedokázali, Valašské Meziříčí získalo cenný skalp vedoucího týmu zlínské ligy.