Úvodní obrázek

První výjezd v novém roce se povedl, z Hluku odvážíme šest bodů

Florbalisté Valašského Meziříčí měli díky rozlosování soutěže více než dvou měsíční pauzu, svůj poslední zápas odehráli 11. listopadu, do Hluku tak odjížděl tým hladový po hře, což se v zápasech také projevilo.

15.01.2018 | Redakce

Prvním soupeřem Valašského Meziříčí, které bylo v utkání vedeno jako domácí tým, byl Holešov „B“. Valašské Meziříčí mělo skvělý vstup do utkání, soupeř už v čase 1:05 fauloval pronikajícího Slováčka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se chopil domácí Kundrát, ale na brankáře Holešova nevyzrál. Domácí tak měli výhodu přesilové hry, kterou proměnil ve vedoucí branku mladší ze sourozenců Volků, Dominik. Domácí těžili z lepšího vstupu do utkání a o pětačtyřicet vteřin později se mohli díky přesné trefě Urbana radovat z druhého gólu. Počáteční převaha vyvrcholila o dalších 13 vteřin později, kdy se ze samostatné akce prosadil Kabeláč a upravil na 3:0 pro Valašské Meziříčí. Hra se poté začala opticky vyrovnávat a Holešov o sobě dával stále častěji vědět nebezpečnými protiútoky. V čase 6:50 ale znovu udeřili domácí, po bekhendové střele se prosadil Rýpar. Hosté však na tento gól dokázali záhy odpovědět, a když se v desáté minutě dokázali prosadit po druhé, byli zpátky v zápase. Tři minuty před koncem první třetiny se z brejku prosadil valašskomeziříčský Slováček, který uzavřel první část na stavu 5:2.

Druhá třetina byla o poznání opatrnější, na první branku se čekalo až do půlky třetiny, kdy skóroval domácí Mareček. Hostující Holešov ihned z protiútoku odpověděl – stav 6:3. Dvě minuty před koncem nastala situace jako přes kopírák. Náskok Valmezu znovu navýšil Mareček, ale hosté opět ihned z dalšího protiútoku kontrovali. Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 7:4.

Holešov vstoupil do poslední části větší aktivitou, za kterou byl po dvaapadesáti vteřinách odměněn vstřelenou brankou. V čase 4:30 se opět dokázali prosadit domácí, Pobořil vrátil Valmezu náskok tří branek. O minutu později domácí odskočili na rozdíl čtyř branek, když Slováček nechytatelnou ranou pod vinkl překonal brankáře Holešova po osmé. Hosté se i přes ztrátu čtyř branek nevzdávali, v půli třetí třetiny se jim podařilo snížit na 6:9. Když si pět minut před koncem dal vlastní gól domácí Hás, bylo zaděláno na drama. Florbalisté Valašského Meziříčí si už ale závěr zápasu pohlídali a bylo jasné, že si z Hluku odvezou alespoň tři body.

10. kolo, 14.01.2018
Domácí FBK Spartak Hluk C 8 : 12
5:2, 2:3, 1:7
FBK Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 12:03 D. Volek SN, 13:34 Slováček, 20:09 Urban, 25:36 Pobořil (Kabeláč), 27:34 D. Volek (Mareček), 32:11 Kundrát (Slováček), 35:34 Kraus (D. Volek), 36:03 M. Volek (Kundrát), 36:36 Rýpar (Čtvrtek), 38:37 Krčma (Kundrát), 39:25 Pobořil (Kabeláč), 43:05 Rýpar (Pobořil), Rozhodčí: Lukáš, Večeřa, Vyloučení: 2 : 1, Využití: 2 : 0, V oslabení: 0 : 0

Ve druhém utkání nám byli soupeřem domácí florbalisté z Hluku „C“. Hluk se dokázal prosadit hned z první útočné akce, skóre otevřel už v 15. vteřině Minařík. A to nebylo od domácích na přivítanou zdaleka vše. Čas 0:56 a domácí se radovali z druhé branky. Hostující Valašské Meziříčí v této fázi hry působilo zakřiknutým dojmem. V šesté minutě se prosadili další brankou domácí, a když o minutu později Hluk zvýšil na 4:0, pro Valmez to vypadalo na ztracený zápas. Tím spíše, když tři a půl minuty před koncem domácí zvýšili už na 5:0. Přestože výsledek hovořil jednoznačně, obraz hry tak jednoznačný nebyl. Domácím do této chvíle vycházely téměř všechny akce v útočném pásmu. Ve třinácté minutě hráč Hluku fauloval útočícího Rýpara, rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Dominik Volek. Domácího gólmana překonal střelou nad pravé rameno – snížil na 5:1. Minutu a půl před koncem první třetiny snížil hostující Slováček na 5:2. To bylo z první třetiny všechno.

Ve druhé třetině hostující hráči postupně převzali iniciativu a vypracovávali si slibné šance. V šesté minutě se ujala střela Urbana, který snížil stav na 5:3 a vrátil Valašské Meziříčí zpátky do hry. Na tuto branku dokázal po následném buly navázat Pobořil, snížil na rozdíl jediné branky. Sílící tlak hostů otupila přesilová hra domácích, kterou využil tvrdou ranou domácí obránce Krchňaček. Radost domácích netrvala příliš dlouho, za další minutu snížil svým druhým gólem v utkání Dominik Volek – 6:5. Valašské Meziříčí si zkomplikovalo závěr druhé třetiny zbytečným vyloučením za špatné střídaní, kdy se na palubovce objevilo šest hráčů v poli. Hluk nabídnutou přesilovou hrou nepohrdl a znovu dokázal zvýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek – 7:5.

Třetí třetina byla ve znamení Valašského Meziříčí. Ve třetí minutě znovu snížil na rozdíl jediného gólu hostující Kundrát. V šesté minutě bylo zásluhou Krause vyrovnáno. Tato branka rozjela „brankostroj“ hostů. V šesté minutě se Valašské Meziříčí dostalo poprvé do vedení, tvrdou ranou se prosadil kapitán Martin Volek. Na tuto branku postupně navázali Rýpar, Krčma, Pobořil a dvanáctou branku hostů vstřelil znovu Rýpar. Valmez otočil zápas ze stavu 5:0 na 7:12. Domácí Hluk v závěru svou osmou brankou ještě snížil stav, ale to už valašskomeziříčské hráče mrzet nemuselo.