Úvodní obrázek

Valašské Meziříčí veze ze Zlína první tři body

Florbalisté Valašského Meziříčí v sedmém a osmém kole zlínské ligy mužů vycestovali do krajského města. Ve Zlíně odehráli nejprve zápas s domácím Zlín Lions B, kterému podlehli 7:6. Ve druhém utkání dokázali zvítězit nad celkem FbC DTJ Květná v poměru 5:2. Připisují si tak první tří bodovou výhru.

12.11.2017 | Redakce

V prvním utkání se Valaši střetli s týmem Zlín Lions B. Začátek utkání ovlivnilo brzké vyloučení meziříčského Martina Volka, domácí dokázali nabídnutou přesilovou hru v čase 2:58 zužitkovat. Další branky se diváci dočkali pět minut před koncem první třetiny, kdy se prosadili opět domácí. Zlín tato branka evidentně nakopla, o necelé dvě minuty později se domácí hráči mohli radovat už potřetí. Valašské Meziříčí si v závěru vytvořilo tlak, který pětačtyřicet vteřin před koncem první třetiny dokázal využít Mareček, snížil tak na 3:1 z pohledu domácích.

Po třech odehraných minutách druhé třetiny dostal Valmez zpátky do hry Kraus, který snížil na 3:2. Poté se hrál opatrný florbal, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Domácí Zlín byl v této fázi hry aktivnější, držel míček na svých florbalkách, hostující tým trpělivě bránil a nepouštěl domácí do vyložených šancí. V jedenácté minutě druhé třetiny se po pěkné kombinaci Dominika Volka a Petra Marečka prosadil druhý jmenovaný a srovnal stav na 3:3. Valašské Meziříčí si po této brance vytvořilo další tlak, ze které vytěžilo branku a otočilo stav utkání na 3:4. Hosté se z vedení mohli radovat jen půl minuty. Chybnou rozehrávku hostujících hráčů využil zlínský Bajza.

Do třetí třetiny se vstupovalo za vyrovnaného stavu, který ovšem nevydržel příliš dlouho. V čase 31:44 se prosadili domácí. O pět minut později přidali další branku, a už to vypadalo, že florbalisté Valmezu dobře rozehraný zápas ztratí. Hosté se ještě dokázali vzchopit a zabojovat, šest minut před koncem utkání snížil na 6:5 svou třetí brankou v utkání Petr Mareček. Když ho o dvě minuty později napodobil skvělou ranou pod horní tyč Dominik Volek, vypadalo to, že si oba týmy rozdělí po bodu. Na branky divoké utkání, ale nabídlo ještě jeden zásah. V čase 41:50 se svou třetí brankou v utkání trefil domácí kapitán Vicherek, strhl vedení na stranu Zlína. Valašské Meziříčí v závěrečném tlaku a hry bez brankáře dokázalo už jen orazítkovat břevno, domácí tým vedení uhlídal a mohl slavit tři body.

8. kolo, 11.11.2017
Domácí FBK Valašské Meziříčí 5 : 2
1:1, 0:0, 4:1
FbC DTJ Květná Hosté
Branky a nahrávky: 9:52 Hás (Mareček), 30:51 M. Volek (Kouřil), 33:57 Rýpar (Pobořil), 38:13 Pobořil, 38:52 D. Volek (Urban), Rozhodčí: , Vyloučení: 0 : 1, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Ve druhém utkání proti poslední FbC DTJ Květná šlo florbalistům Valašského Meziříčí o hodně. V případě výhry by se mohli odlepit ode dna tabulky a přiblížit se soupeřům. Prohra by je naopak odsoudila na poslední místo, právě za Květnou.

Oba soupeři vstoupili do utkání velice opatrně a se stejnou taktikou držet míček na svých čepelích a nehnat se do útočné fáze za každou cenu. Utkání nenabídlo příliš pohledný florbal, šlo spíše o takticky svázanou bitvu. První branka přišla v sedmé minutě, z jednoho z mála protiútoků se prosadili hosté (Valašské Meziříčí bylo v utkání vedeno jako domácí tým.), kteří využili přečíslení tři na dva. Hostující hráč, sice netrefil z křižné nahrávky a jasné pozice míček, ale z druhé vlny jeho dobíhající spoluhráč už neměl se zakončením do odkryté branky problém. Ani po této brance se obraz hry nezměnil, týmy se stále drželi své taktiky. V desáté minutě Valašské Meziříčí uzamklo Květnou v jejich obranné půlce, vytvořilo si tlak, který po přihrávce Marečka dokázal využít Hás – vyrovnáno 1:1. První třetina už další branku nenabídla.

Valašské Meziříčí po vyrovnání pomalu začínalo přebírat iniciativu, hráči dominovali kombinací ve středu hřiště, ale nedokázali se přes obrannou tvrz hostů prosadit. Druhá třetina nenabídla žádnou branku.

Bylo tak jasné, že se zápas rozhodne až v poslední části hry. Valašskému Meziříčí se trpělivá hra vyplatila, už po jednapadesáti sekundách se prosadil Martin Volek – 2:1. Tato branka přinesla klid na hole domácích hráčů, kteří stále častěji využívali vyskytujících se okének v obraně Květné. V čase 33:57 jednu z takových využil Rýpar, Valmez odskočil na rozdíl dvou branek. Po dalších pěti minutách navýšil skóre Pobořil a Valašské Meziříčí bylo blízko zisku prvních tří bodů. Když navíc po dalších odehraných dvou minutách zvýšil náskok domácích Dominik Volek, výhra se zdála být jasnou záležitostí. Valmez navíc stále kombinoval s míčkem a měl tak hru pod kontrolou. Květná v poslední minutě sice ještě dokázala snížit na konečných 5:2, to už ale hráče Valašského Meziříčí nemuselo mrzet.

Zlepšený výkon z posledních utkání dokázalo Valašské Meziřičí konečně využít, získalo první tři body a přiblížilo se soupeřům na dosah. Další zápasy odehraje A tým až 14. ledna 2018 na palubovce Spartaku Hluku.