Úvodní obrázek

Valašské Meziříčí vybojovalo první bod

Hráči Valašského Meziříčí zajížděli v rámci 5. a 6. kola zlínské ligy na palubovku Hluku, kde se střetli s místním “C” a posléze “B” týmem Spartaku. Ve druhém utkání proti “B” týmu Hluku florbalisté vybojovali remízu, vybojovali tak první bod v letošní sezóně.

29.10.2017 | Redakce

První zápas nezačal pro Valašské Meziříčí dobře, v čase 0:28 zastavil Sekula domácího hráče Hluku jen za cenu faulu, rozhodčí navíc nařídil trestné střílení, které ale domácí Minařík nedokázal proměnit. Po neproměněném nájezdu dostal Hluk výhodu přesilové hry, ze které v čase 1:04 udeřil. Valašské Meziříčí v utkání opět trápila přesnost střelby. Přesto, že si florbalisté vypracovali několik slibných šancí, jen málo která střela mířila do soupeřovy brány. V čase 5:33 Hluk potrestal Valmez podruhé. Do konce druhé třetiny vyšly Spartaku ještě dva rychlé brejky a stav tak navýšili na 4:0.

Na začátku druhé třetiny vykřesal naději pro Valachy Sekula, který snížil na 4:1. Hluk se touto brankou nenechal rozhodit, naopak o minutu později znovu odpověděl – 5:1. Šanci na odpověď dostalo Valašské Meziříčí po faulu na Dominika Volka, po kterém bylo nařízeno trestné střílení, které ale Slováček neproměnil. Následná přesilová hra Valmezu skončila dvěma góly Hluku. První branka padla po rychlém výpadu po ztrátě míčku, po stejné chybě Čtvrtek sice ještě dokázal domácí hráče zastavit, ale jen za cenu dalšího trestného střílení, které domácí proměnili – 7:1. V půlce druhé třetiny dokázal v přesilové hře znovu snížit Sekula, domácí ale ještě do konce prostředního dějství vstřelili další dvě branky.

Pět sekund před druhou sirénou byl vyloučen valašskomeziříčský Rýpar, přesilovou hru Hluk dokázal využít už po 41 vteřinách. V polovině třetí třetiny na ukazateli skóre svítil stav 12:2 pro domácí hráče, kteří se už nikam nepotřebovali hnát. Toho Valaši využili alespoň ke zkorigování skóre. Sedm minut před koncem utkání se svou třetí brankou prosadil Ondřej Sekula. V poslední minutě hostující Valmez ještě stihl vstřelit díky Danu Čtvrtkovi a Dominiku Volkovi dvě branky, a uzavřel tak skóre na 12:5.

6. kolo, 28.10.2017
Domácí FBK Spartak Hluk B 5 : 5
2:0, 1:4, 2:1
FBK Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 15:55 Vaigl, 16:11 Mareček (D.Volek), 26:43 Slováček (Kraus), 29:52 Kraus, 41:02 Hromada (Kabeláč), Rozhodčí: , Vyloučení: 0 : 3, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Ve druhém utkání čekal Valašské Meziříčí papírově silnější soupeř než v předchozím utkání, B tým domácího Spartaku. Vstup do utkání vyšel znovu lépe domácím, kteří už po 52 vteřinách zásluhou Olberta vedli 1:0. Když se pět minut před koncem první třetiny znovu trefili domácí, pro Valašské Meziříčí to znovu nevypadalo na zisk bodů.

Jak se nepovedl vstup do první třetiny, druhá perioda byla o poznání lepší. V čase 15:55 skóroval po samostatné akci hostující Tomáš Vaigl. O necelou minutu později bylo vyrovnáno. Kombinaci první lajny zakončil Mareček, vrátil tak Valašské Meziříčí zpět do utkání. Tento stav nemusel vydržet dlouho, protože už po sedmi vteřinách měli domácí výhodu samostatného nájezdu, ale Olbertovi v rozhodující fázi sjel míček z čepele. Přes neproměněný nájezd, dostali domácí výhodu přesilové hry. Ale dobře zformovaná čtyřka a hlavně výborně chytající Valoušek početní výhodu Hluku přečkali bez inkasované branky. Domácí se v čase 24:03 přece jen dokázali prosadit. Domácí se z vedení neradovali dlouho. Po necelých dvou minutách opět srovnal stav svou první brankou v sezóně Slováček. Na tuto branku ještě navázal osm sekund před koncem třetiny hostující Kraus, Valašské Meziříčí šlo do třetí třetiny s náskokem 3:4.

Ve třetí třetině žádný s týmů nechtěl udělat chybu. Domácí Hluk byl častěji na míčku, Valašské Meziříčí se snažilo prosazovat z protiútoků a chyb domácích. Další branka padla až v půlce třetiny. Se svou čtvrtou brankou v utkání se prosadil domácí kapitán Tomáš Olbert. Pět minut před koncem utkání domácí znovu skórovali a byli velmi blízko zisku tří bodů. Bod pro Valašské Meziříčí vstřelil čtyři minuty před koncem zápasu Hromada.

FBK Valašské Meziříčí. Sestava, která vybojovala první bod v sezóně 2017/2018

Florbalisté Valašského Meziříčí získali svůj první bod. Další zápasy odehrají 11.11 ve Zlíně, kde narazí na domácí Zlín Lion B a FbC DTJ Květná.