Úvodní obrázek

Z Uherského Brodu odjíždíme s prázdnou

Muži v nedělní podvečer odehráli své první zápasy v letošní sezóně. I přesto, že nepodali špatné výkony, z Uherského Brodu odjíždějí bez zisku bodů.

26.09.2017 | Redakce

V prvním zápase proti domácím FbC Floorbee Orel Uherský Brod nezačali hráči hostujícího Valmezu vůbec špatně. Přestože se domácí od začátku drželi více na míčku, Valaši vyráželi do rychlých protiútoků a dokázali si vytvořit několik slibných šancí. V 10. minutě byl vyloučen z FBK VM Urban. Domácí Uherský Brod nezačal přesilovku dobře a dokonce sám inkasoval. V oslabení se dokázal utrhnout hostující Kraus a pěknou kličkou nedal brankáři šanci. Vedení Valmezu vydrželo jen necelých 30 vteřin. Domácí v pokračující přesilovce dokázali ihned odpovědět a srovnat tak stav.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Uherský Brod diktoval hru a hostující hráči se snažili odpovídat rychlými protiútoky. Po 5 minutách se z jednoho takového prosadil hostující Mareček. Domácí ovšem stihli opět velmi rychle odpovědět a už za minutu a půl byl stav znovu vyrovnaný. V čase 11:30 hostující obránce poslal hokejovým bodychekem k zemi Urbana a vysloužil si dvě minuty. Valašské Meziříčí domácí tým zamklo v obranném pásmu a už po 14 sekundách trefil třetí gól hostů Hás. O 3 minuty později bylo hostům ještě veseleji. Před bránou zabojoval Dominik Volek, poslal přihrávkou míček na Rýpara, který navýšil skóre na 2:4 pro hosty.

Třetí třetina se hrála ve velkém tempu, domácí se snažili srovnat krok. Už půldruhé minuty po úvodu třetí třetiny se v přesilové hře domácí přeci jen prosadili. Tato branka Uherský Brod nakopla, tým se chopil své šance a postupně začal Valašské Meziříčí přehrávat. Hosté se pouze bránili. Velký tlak vyústil v další branku domácího Uh. Brodu, v čase 36:52 vyrovnal kapitán Martin Suchánek. Tečku za tímto utkáním udělal minutu a tři sekundy před koncem domácí Váňa. Valašské Meziříčí tak v samém závěru přišlo alespoň o bod za remízu.

2. kolo, 24.09.2017
Domácí FbC Slow Shoes Holešov B 7 : 3
2:0, 2:2, 3:1
FBK Valašské Meziříčí Hosté
Branky a nahrávky: 17:20 Urban (Hás), 18:30 Mareček (D. Volek), 41:21 Oczadly (Kraus), Rozhodčí: Zich, Gajan, Vyloučení: 0 : 1, Využití: 0 : 0, V oslabení: 0 : 0

Vstup do druhého utkání Valašskému Meziříčí vůbec nevyšel. Po dvaceti odehraných vteřinách se FbC Slow Shoes Holešov B, vedený v utkání jako domácí, ujal vedení. Katastrofální začátek hostů v čase 1:46 ještě umocnil domácí Richter, který svým gólem navýšil náskok Holešova na dvě branky.

Po přestávce se hostující tým dokázal vzchopit, po krásné střele Urbana rychle snížil stav na 2:1. Hosté ovšem jakoby po vstřelené brance ztratili koncentraci a domácí Holešov toho dokázal rychle využít. V čase 17:40 domácí znovu odskočili na rozdíl dvou branek. V průběhu druhé třetiny postupně převzali aktivitu hosté. V této pasáži hry vzešla krásná kombinace, kterou do sítě Holešova zakončil Mareček, dostal tak Valašské Meziříčí zpět do hry. Přestože ze zdálo, že hosté jsou aktivnějším týmem, poslední branku druhé třetiny vstřelili dvě minuty před koncem domácí.

Ve třetí třetině nezbývalo hostům nic jiného, než se vrhnout do útoku a snažit se utkání překlopit na svou stranu. Po dvou odehraných minutách ale hostům utekl domácí Muller a navýšil skóre pro Holešov. Když v polovině třetí třetiny znovu skóroval domácí hráč, zdálo se být utkání definitivně rozhodnuto. Necelé čtyři minuty před koncem Valašské Meziříčí ještě díky Oczadlymu snížilo, ale definitivní slovo měli znovu domácí, kteří dvě minuty před koncem stanovili konečný výsledek na 7:3.